fbpx

Справа про напад на Мустафу Найєма: суд оголосив обвинуваченого у розшук

13.12.22

Обвинуваченого у справі про напад на ексдепутата Мустафу Найєма оголосили у розшук. Магомед-Амін Саітов перебуває в Туреччині, тому брав участь у судовому засіданні у форматі відеоконференції. Його захисники вимагали розгляд усієї справи дистанційно.  

Чому це важливо? 

Це рішення є важливим, адже спрямоване на недопущення спливу 5-річного строку притягнення Саітова до кримінальної відповідальності, бо 4,5 з них уже сплили.  

Нерідко саме затягування справи є основною стратегією захисту, адже зі спливом строків обвинувачений звільняється від кримінальної відповідальності. Іншими словами — суд констатує вину, проте не назначає покарання.

Найпростіший спосіб дотягнути до спливу строків — неявка в судове засідання обвинуваченого чи його захисника. Адже це є безумовною підставою для відкладення розгляду.

Що означає оголошення у розшук? 

1. Перебіг 5-річного строку до моменту приводу Саітова в суд для обрання йому запобіжного заходу зупиняється. 

2.  Забезпечує явку в майбутні судові засідання. Цьому буде сприяти запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Що буде далі?

На наступному судовому засіданні суд повинен обрати обвинуваченому запобіжний захід. 

У чому суть справи?

30 квітня 2018 року в центрі Києва скоєно напад на Мустафу Найєма, внаслідок якого він дістав струс головного мозку та перелом нижньої щелепи. Нападу передував конфлікт, що виник між ексдепутатом та чотирма чоловіками через порушення правил дорожнього руху одним із учасників конфлікту.