fbpx

Справа Олексія «Аристарха» Цимбалюка: суд задовольнив наше клопотання про закриття кримінального провадження 

18.05.22
Автор публікації: Ілля Воробйов

Кримінальне провадження стосовно Олексія «Аристарха» Цимбалюка закрито через недотримання строків розслідування прокуратурою. Таке рішення ухвалив Шевченківський районний суд Києва. Олексія Цимбалюка звинувачували у нанесенні легких тілесних ушкоджень журналісту.

Про що справа?

Олексій Цимбалюк — волонтер, колишній учасник бойових дій на Донбасі, нині служить у лавах ЗСУ. Його звинувачували у перепалці з журналістом проросійського видання  Страна.UA Владиславом Бовтруком. Нібито сутичка сталася під час акції проти реєстрації кандидатів у народні депутати Андрія Клюєва та Анатолія Шарія на Майдані Незалежності у Києві 2 липня 2019 року.

У чому суть?

Обвинувальний акт прокурор направив до суду через 3 місяці після закінчення  строків на розслідування провадження (ч. 3 ст. 219 КПК України). У такому разі провадження підлягає закриттю (згідно з положеннями п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України та практики Верховного Суду).

Клопотання адвокати нашої компанії подавали ще на початку судового розгляду справи. Однак тоді суд відклав його розгляд як передчасно поданого, посилаючись на неможливість дослідити письмові матеріали на стадії підготовчого засідання.

Усі документи, що підтверджують порушення строків розслідування суд дослідив, захист повторно звернувся з клопотанням про закриття провадження. Прокурори також це підтримали.

Що це означає?

Нашого клієнта не визнали винним у пред’явленому обвинуваченні, а справу закрили.

Що далі?

Наразі у сторін час подати апеляцію на рішення суду. Після цього ухвала суду набере законної сили.

«Ми суворо засуджуємо будь-які необґрунтовані прояви насильства. Окрема відповідальність передбачена за насильство щодо журналістів. Однак для кваліфікації діяння саме за такою статтею мало вважати себе журналістом. Обвинувачення повинно бути підтверджено належними та допустимими доказами, зібраними у межах визначених строків розслідування»,

коментує адвокат Ілля Воробйов.