fbpx

Справа Маламан vs. Штефан: суд відмовив в апеляції проросійській блогерці 

11.08.22

Київський апеляційний суд відмовив блогерці Таїсії Маламан, яка позивалася до ветерана війни Анатолія Штефана («Штірліца») та Міністерства оборони.

Маламан оскаржувала рішення Солом’янського районного суду, який відмовив у позові про захист честі й гідності та спростування недостовірної інформації.

У скарзі вона зазначала, що суд першої інстанції:

  • допустив грубі процесуальні порушення
  • не дослідив подані докази та не врахував усі аргументи
  • помилково визнав Таїсію публічною особою 
  • неправильно визначив поширену інформацію як оціночну 

Бути на судовому засіданні особисто Маламан не захотіла, тому просила розглянути справу без неї.

Нагадаємо, справа стосувалася відео, знятого на Майдані Незалежності, за участі популярної користувачки мережі TikTok Таїсії Маламан, більш відомої під нікнеймом Di.Rubens. Дівчина у відповідь на запитання «росія чи Україна?» обрала першу. 

Полковник Анатолій Штефан публічно поширив цей 8-секундний уривок та висловив свою оцінку побаченому. Все це сколихнуло інтернет, а такі дії блогерки піддалися активній критиці з боку суспільства. 

За це Маламан подала до суду позов на військового та Міністерство оборони України, яке підтримало військового.

У суді вона хотіла визнати ролик  недостовірним та сфальсифікованим. І на додачу вимагала 150 тисяч гривень компенсації за завдані «моральні страждання».

Наша позиція

«Кожна маленька перемога важлива на шляху до головної. Саме такою для нас є ця справа, в якій увагу та розум ветерана війни та полковника ЗСУ хотіли відвернути від того що дійсно важливо наближення нашої перемоги у протидії російській агресії», — коментує адвокат практики захисту ділової репутації Юрій Мельник.