fbpx

Справа Крістіни Король: суд знизив розмір застави на 150 тис. грн через описку у рішенні 

20.12.22

1,85 млн грн — під таку заставу зможе вийти одеська активістка Крістіна Король. Суд знизив суму на 150 тис. грн нібито через те, що її спершу розрахували помилково. 

У п’ятницю суд обрав Крістіні Король запобіжний захід і нині вона перебуває під вартою в очікуванні сплати застави. Наші адвокати, які захищають права  активістки, готують апеляцію про зміну запобіжного заходу.

У чому суть справи? 

За версією сторони обвинувачення, в Одесі діяло угруповання, члени якого робили підроблені документи про непридатність чоловіків до військової служби, щоб ті потім могли виїхати за кордон. 

Втім, є три важливі факти:

1. З тексту підозри та клопотання про запобіжний захід, йдеться виключно про один епізод, де зафіксовано лише комунікація з приводу «білого квитка», в якій Крістіна участі не брала.

2. У матеріалах справи немає інформації про інші епізоди чи суму в півмільйона доларів. Ця інформація неправдива.

3. Жодного військовозобов’язаного, який скористався цією «послугою» і таким чином покинув територію України слідство не знайшло і не надало суду. 

Яка наша позиція? 

Під час судового розгляду активістку представляли наші адвокати Олексій Носов та Ілля Воробйов. А також херсонський адвокат Едуард Лапін. 

Наша компанія продовжить представляти Крістіну Король у цій справі. Жодних інших підозрюваних або причетних до цієї справи людей наші адвокати не представляють.

Важливо для уникнення маніпуляцій: засновник та партнер нашої компанії Масі Найєм наразі призупинив адвокатську діяльність і є військовослужбовцем. Тому не надає юридичну допомогу ні в цій, ні в будь-якій іншій справі.

Чому це важливо? 

Наші адвокати взялися за цю справу, тому що вважаємо обов’язком підтримувати громадських активістів, які виборюють зміни і часто стають жертвами переслідування правоохоронної системи. Очолювана Крістіною Король громадська організація «Українське об’єднання моряків» бореться з корупцією в галузі підготовки та дипломування українських моряків. А останнім часом і з корупцією у сфері оформлення права моряків на виїзд за кордон під час війни.