Справа Крістіни Король: суд арештував вилучене під час обшуку майно одеської активістки 

30.12.22

Повернути паспорт та водійські права, але арештувати мобільний телефон, ноутбук та документи, знайдені вдома у одеської активістки Крістіни Король. Таке рішення ухвалив Приморський районний суд Одеси, частково задовольнивши вимоги прокурора. 

Суд не взяв до уваги істотні порушення прав нашої клієнтки: особистий обшук без відеофіксації, повідомлення захисту про підкинуті під час обшуку 200 доларів США, фізичне насильство з вимогами повідомити пароль від мобільного телефону.

Раніше суд зобов’язував прокурорку у справі на вимогу сторони захисту подати до суду відеозапис обшуку. Проте сьогодні представниця сторони обвинувачення повідомила — запис направлено на експертизу. Це може свідчити про намір приховати від суду зміст відеозапису або навіть його відсутність.

Чому це важливо? 

1. Відеозапис є невід’ємною частину протоколу обшуку, як форми фіксації результатів обшуку.

 2. Кодекс визначає — дії та обставини проведення обшуку, не зафіксовані у записі, не може бути використано як доказ. Тобто, речі, що були вилучені при обшуку, до початку відеофіксації, не можуть бути використані у якості доказу, для обґрунтування вини.

3. Відеозапис міг би вказувати на порушення прав нашої клієнтки, на які вона вказувала під час судового засідання. 

Заперечуючи порушення слідчого під час обшуку, слідчий суддя заявив, що доказів цього йому не надано, а відеозапис обшуку все одно не зможе підтвердити застосування сили та погроз, якщо вони відбулись до його початку.

Що далі? 

5 січня о 9:15 в Одеському апеляційному суді заплановане засідання за апеляційною скаргою нашого адвоката на ухвалу суду про обрання Крістіні Король запобіжного заходу. Запрошуємо всіх, кому не байдужа ця справа, підтримати активістку на засіданні.

Нагадаємо

Крістіна Король — голова ГО «Українське об’єднання моряків», яку затримало обласне управління Служби безпеки України 14 грудня. Активістку підозрюють у незаконному переправленні громадян через кордон. 20 грудня її випустили з-під варти під заставу 1,85 млн грн. 

Очолювана Крістіною Король громадська організація бореться з корупцією в галузі підготовки та дипломування українських моряків. А останнім часом і з корупцією у сфері оформлення права моряків на виїзд за кордон під час війни.