fbpx

Справа катерини Гандзюк: результати допиту експертів про телефон левіна

10.04.23

Для тих, хто дочитає цей пост до кінця, буде пасхалка від Android.

Вчора Дніпровський суд міста Києва допитав експертів про дані з телефону обвинуваченого в замовленні вбивства Катерини Гандзюк, Олексія Левіна.

На телефоні виявили контакти ішого фігуранта справи Владислава Мангера, підписаного як «Босс», відео спільного відпочинку з Мангером в бані та докази того, що Левін активно цікавився особою Катерини Гандзюк та розслідуванням нападу на неї.

Експертизу проводила державна експертна установа, але до роботи також залучили експерта компанії «Епос» — дистриб’ютора ізраїльського програмного забезпечення, створеного для дослідження електронних носіїв інформації. Він створив копію мобільного телефону Олексія Левіна, який вилучили під час обшуку. Ця копія була надана в якості матеріалів справи сторонам та вже досліджувалась в суді як доказ.

На вчорашньому засіданні розмова з експертами фокусувалась на питанні: чи могла інформація на мобільному телефоні змінюватись під час копіювання або після нього. За заявами експертів, — ні не могла. Телефон був запаролений, і експерти, копіюючи інформацію, не знали пароля. Щоб копіювати дані і прочитати їх в спеціальному софті, знати пароль не потрібно, але змінити скопійовану інформацію неможливо.

Цікаво, що при дослідженні в пам’яті телефона Левіна знайшли файли, датовані майбутніми датами: 2036, 2037, 5364 роками. Експерт пояснив, що це нормально для систем Android. Розробники часто ховають в програмах «пасхалки» (навмисно приховані повідомлення або відсилки), в тому числі, в вигляді таких от аномальних дат.