fbpx

Справа Катерини Гандзюк: захисник обвинуваченого отримав дисциплінарне покарання за порушення адвокатської етики за нашою скаргою 

29.12.22

Адвоката обвинуваченого Андрія Мурашкіна притягнули до дисциплінарної відповідальності за порушення адвокатської етики за коментар у Facebook. Рішення ухвалила Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури за нашим зверненням.

У чому справа? 

У травні адвокат Андрій Мурашкін залишив коментар під публікацією на сторінці групи «Хто замовив Катю Гандзюк» у Facebook, яка регулярно висвітлює цю справу. 

Коментар був за своїм змістом некоректним та образливим. Хоча Правилами адвокатської етики визначено, що адвокат може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету адвокатів та адвокатури в цілому.

Хамство в інтернеті шкодить авторитету адвокатів та адвокатури. Тому ми не залишили це без уваги та подали скаргу на дії адвоката до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Сам Мурашкін виправдовувався, що його підставили «зацікавлені особи», які заволоділи його робочим комп’ютером на окупованій території Херсонщини, яку він покинув ще у березні.

Ми надали комісії аудіозаписи судових засідань, де адвокат повідомляє суд про своє перебування на території Херсонської області у цей час.

За результатами комісія погодилась, що поведінка адвоката є неприйнятною для адвоката та є дисциплінарним проступком. За результатами Мурашкін отримав попередження.

Ми вдячні Дисциплінарній палаті КДКА Кіровоградської області за реагування на неналежну поведінку адвоката у публічному просторі.