Справа Катерини Гандзюк: суд допитав журналіста Сергія Нікітенка, друга загиблої активістки
Сергій Нікітенко разом з Катериною Гандзюк співзаснував новинний сайт «Мост», який висвітлює місцеві херсонські новини і по сьогодні.
Що Нікітенко розповів на суді?
- Про активну антиросійську позицію Катерини Гандзюк, та, зокрема, ставлення до обвинуваченого Владислава Мангера.
- Підтвердив, що вона брала участь у створенні фільму «Хто ви, Містер Мангер?» про обвинуваченого Владислава Мангера (на той момент він був головою облради) — разом із Сергієм Нікітенком вона вклала гроші у стрічку, брала участь у розробці сценарію, написанні і зйомці окремих сцен у приміщенні міської ради. Пояснив, чому цей фільм мали б асоціювати з і Катериною, а не тільки з ним.
- Описав хронологію подій, згідно з якою напад на нього та на Катерину стався після того, як Владислав Мангер програв у Верховному суді справу про спростування інформації з фільму «Хто ви, Містер Мангер?».
- Підтвердив, що Катерина брала участь у виборчій кампанії тодішнього мера Херсона як керівник штабу. У тій кампанії Владислав Мангер теж претендував на посаду мера і програв.
- Підтвердив, що Катерина демонстративно припинила членство у «Батьківщині» через те, що туди включили Владислава Мангера і збирались його висунути на посаду мера.
- Підтвердив, що Олексій Левін користувався Фейсбуком під чужим ім’ям та неодноразово з’являвся в коментарях у публікаціях Катерини.
Сторона захисту намагалася побудувати теорію про те, що всі друзі Катерини — колаборанти. Як на основний доказ посилалися на статтю в одній з інформаційних «помийок». Свідок, про якого у матеріалі теж йшлося, з’ясував, що розміщення такої публікації на сайті нібито коштує 20 тисяч гривень. Цікаво, що сьогодні, на наступний день після допиту свідка, згадка про нього просто зникла з сайту. Втім навряд хтось із учасників судового процесу сприйняв змовницькі теорії в замовних статтях серйозно..
Нагадаємо
На херсонську активістку Катерину Гандзюк напали біля її будинку 31 липня 2018 року, виливши літр сірчаної кислоти. Вже за три місяці від отриманих травм вона померла.
За напад було засуджено п’ятьох виконавців злочину. Вони пішли на угоду зі слідством і визнали, що облили керівницю справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк кислотою.
Справу проти ймовірних організаторів — Владислава Мангера та Олексія Левіна розглядає Дніпровський районний суд Києва з серпня 2020 року.
Наступне засідання, залежно від обставин, відбудеться в середині липня. Планують продовжити допит свідків сторони обвинувачення. Зацікавленим особам радимо стежити за анонсами та розкладом засідань на сайті Дніпровського районного суду.