Справа Катерини Гандзюк: обвинуваченим Мангеру та Левіну продовжили запобіжний захід

04.02.23

Наша адвокатка Ольга Веретільник продовжує представляти потерпілих у справі про напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк. 

Вчора відбулось чергове засідання по справі. Воно було досить насичене, на відміну від попередніх.

Що відбулось?

  1. Допитали двох свідків

Лікаря-анестезіолога, яка лікувала Катерину в опіковому центрі, та поліцейського, який охороняв палату. Обидва не змогли повідомити важливої для справи інформації. Але є і цікава деталь:про необхідність явки в суд свідків повідомили працівники поліції за ухвалою суду. Адвокати обвинувачених з ними не зв’язувались, хоча неодноразово просили суд допитати цих свідків.

  1. Прокурор просив суд встановити стороні захисту строк на подачу доказів

Проблема в тому, що адвокати обвинувачених попросили викликати більше сотні свідків. Але жодних кроків щодо забезпечення явки цих людей в суд не вживали. Звісно, суд має допомагати сторонам знайти свідків: розсилати повістки, публікувати оголошення, запитувати інформацію про актуальне місце реєстрації людини. Це все суд зробив, але свідки так і не з`явились. 

Цей факт може свідчити про зловживання стороною захисту своїми правами: вони заявили свідків, які їм не потрібні, і яких неможливо знайти. Щоб потім сказати про порушення прав обвинувачених через відсутність цих свідків. 

  1. Суд відклав вирішення клопотання прокурора

Розгляд встановлення строку на подачу доказів відбудеться на наступному засіданні 13 лютого.

  1. Обвинуваченим продовжили запобіжний захід 

Владислав Мангер та Олексій Левін залишаться під вартою до 3 квітня 2023 року.

Та найцікавіша деталь засідання — журналіст. Сторона захисту запросила його для зйомки замовного сюжету. І почала поширювати недостовірну інформацію, орієнтовану частково на суд, частково на можливих глядачів.

Так, Владислав Мангер для цього відео почав говорити, що справа вже вирішена із суддею. Ніби-то за відсутності судді прокурор повідомив йому цей факт. 

Олексій Левін поширював свої конспірологічні теорії про зв’язки Катерини Гандзюк з майбутніми херсонськими колаборантами. 

Тож чекаємо захоплюючого сюжету від сторони захисту.

Що буде далі?

На наступному засіданні запланований допит експертів-поліграфологів та продовження допиту свідків.

Будемо інформувати про перебіг справи.