fbpx

Справа Катерини Гандзюк: Левіну і Мангеру продовжили запобіжний захід ще на два місяці 

21.10.22

До 19 грудня продовжили термін тримання під вартою для обвинувачених у справі про напад на херсонську активістку — Владислава Мангера та Олексія Левіна. Таке рішення ухвалив Дніпровський райсуд Києва. Це єдине питання, яке розглядали під час судових засідань 20-21 жовтня. 

На якому етапі судова справа? 

Нині допитують свідків сторони захисту. Раніше адвокати обвинувачених просили допитати 102 свідки та, за попередніми заявами, не планують скорочувати цей список. Безперечно почерговий виклик до суду такої маси людей призведе до того, що справу будуть слухати ще рік, а може і більше.

Проте останні засідання відкладали тому, що адвокати обвинуваченого Олексія Левіна не могли забезпечити явку своїх свідків. Суд зі свого боку має право визнати неможливим допит людини, якщо вона: не з’являється до суду, перебуває за кордоном, відмовляється давати показання або її місцезнаходження неможливо встановити.

Тому можна припускати, що в кінцевому підсумку суд визнає за неможливе допитати велику частину свідків, тому що вони виїхали з України або їхнє місце перебування невідоме.

При цьому прокурор відмовився від частини своїх раніше заявлених свідків, оскільки тих, хто може повідомити істотну інформацію у справі, вже допитано. Тепер ініціатива на стороні захисту. 

Зараз склад адвокатів Владислава Мангера поповнився новими захисниками. Розраховуємо, що після оновлення команди адвокатів свідків все ж вдасться розшукати. Або сторона захисту займе більш конструктивну позицію і запропонує допитувати тільки тих людей, які дійсно можуть щось сказати по суті справи. 

Наступне засідання призначено на 12:00 11 листопада, суд продовжить допит свідків.

Нагадаємо

На херсонську активістку Катерину Гандзюк напали біля її будинку 31 липня 2018 року, виливши літр сірчаної кислоти. Вже за три місяці від отриманих травм вона померла.

За напад було засуджено п’ятьох виконавців злочину. Вони пішли на угоду зі слідством і визнали, що облили керівника справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк кислотою. За це отримали по 500 доларів.

Справу проти ймовірних організаторів — Владислава Мангера та Олексія Левіна розглядає Дніпровський районний суд Києва з серпня 2020 року.