fbpx

Справа Андрія Коболєва: важливі покази свідка

13.03.23

«Нафтогаз» з початку 2018 року не був публічним акціонерним товариством!

Адвокати Андрія Коболєва надали суду письмові пояснення свідка, яка в 2016-2022 роках працювала начальником управління корпоративних прав НАК «Нафтогаз України».

Свідок зазначила, що акціонерне товариство «Нафтогаз» ніколи не поширювало свої акції на широкий загал покупців, і цей факт має для справи визначальне значення.

Проте суд відмовився допитувати свідка особисто.

6 січня 2018 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», який визначає, що до акціонерних товариств, які не здійснювали публічного розміщення акцій, застосовуються вимоги Закону України «Про акціонерні товариства» в частині регулювання діяльності приватних акціонерних товариств.

Тобто, закон з січня 2018 року розглядав «Нафтогаз» як приватне акціонерне товариство.

Згідно з цим законом, акціонерні товариства, які не розміщували публічно свої акції, мали протягом року внести зміни до своїх статутів, змінивши тип компанії «публічне акціонерне товариство» на «приватне». НАК «Нафтогаз України» зробив це на початку 2019 року.

Прокурори, коли стверджують, що Андрій Коболєв у 2018 році не мав права на отримання премії у розмірі 263 млн грн., посилаються на постанову Кабінету Міністрів №859. Ця постанова обмежувала розмір річної премії керівника підприємства 24 місячними окладами та містила такий пункт «Поширити умови оплати праці, передбачені пунктом 1 цієї постанови, на … голів правлінь та членів правлінь ПУБЛІЧНИХ акціонерних товариств».

Але в цей час з точки зору чинного законодавства, «Нафтогаз» був ПРИВАТНИМ акціонерним товариством.

Судове засідання ВАКС щодо обрання запобіжного заходу Андрію Коболєву продовжується. Слідкувати за трансляцією засідання можна за посиланням.

Чекаємо, що з огляду на ці факти вирішить суд.