Справа Андрія Коболєва: ВАКС відмовив НАБУ в продовженні досудового розслідування. Детективи вручили повторне клопотання

12.04.23
Автор публікації: Олексій Носов

Ми перемогли сьогодні.

У досудовому розслідуванні справи Андрія Коболєва нарешті поставлено крапку! Ми так думали кілька годин.

Вищий антикорупційний суд почув нашу позицію і відмовив НАБУ в продовженні строків досудового розслідування. У детективів залишилось менше 10 днів до завершення слідства.

Сторона обвинувачення просила продовжити терміни розслідування ще на три місяці 

для закінчення судово-економічної експертизи, отримання відповідей на запити про міжнародну правову допомогу та аналізу документів.

Адвокат Андрія Коболева, партнер юридичної компанії Miller Олексій Носов довів суду безпідставність запиту детектива.

«Сьогодні минає 1723-ий день розслідування. Цей кейс не має виключної складності, яка б завадила завершити всі необхідні слідчі дії та за майже 5 років роки встановити наявність чи відсутність складу злочину в справі Коболєва», — прокоментував наш адвокат в суді.

Слідчий суддя підтримав позицію адвокатів та визнав недоведеність позиції детектива щодо продовження досудового розслідування.

Рішення, яке сьогодні ухвалив ВАКС, не підлягає оскарженню в апеляції. Далі у НАБУ є три законні сценарії дій:

▪️завершити слідство до 19 квітня 2023 року та направити справу до суду з тією кількістю доказів, яка є станом на зараз;

▪️зупинити строки досудового розслідування на час очікування реакції на запит про міжнародної правової допомоги;

▪️закрити кримінальне провадження.

Але НАБУ вирішило діяти всупереч вимогам закону. Детективи не можуть оскаржити рішення про відмову, тому вирішили звернутись до ВАКС повторно — з таким самим клопотанням про продовження строків розслідування. О 19:00 нам вручили відповідне клопотання разом із клопотанням про продовження обов’язків Андрія Коболєва в рамках запобіжного заходу.

Ми невідкладно поінформуємо ВАКС про таке зловживання правами з боку НАБУ.