Справа Андрія Коболєва: суд відхилив повторне клопотання набу про продовження досудового розслідування

14.04.23
Автор публікації: Олексій Носов

UPD.: Уже отримали від детективів повідомлення про завершення розслідування. Сторона обвинувачення відкрила матеріали!

Суддя ВАКС відмовила у розгляді повторного клопотання про продовження строків розслідування у кримінальному провадженні стосовно Andriy Kobolyev.

Ми вдячні суду за справедливе рішення, що не дає детективам НАБУ змогу далі затягувати справу нашого клієнта Андрія Коболєва. Пан Коболєв не порушив закон України й відсутність результатів п’ятирічного розслідування тільки підтверджує позицію наших юристів.

12 квітня суд уже відмовив у задоволенні аналогічного клопотання, але сторона обвинувачення вдруге звернулась з подібним клопотанням.

Захист наполягав, що сторона обвинувачення зловживає своїми правами, тому що відмова у задоволенні клопотання про продовження строків досудового розслідування чітко передбачає конкретні дії, що має вчинити прокурор:

  • закрити кримінальне провадження;
  • звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності;
  • звернутися до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

Можливість повторного звернення з проханням про продовження строку розслідування законом не передбачена. Тобто після 12 квітня прокурор мав би обрати один із трьох перелічених варіантів дій, а отже в той чи інший спосіб завершити розслідування.

Суд підтримав цю позицію та погодився, що повторне клопотання не підлягає розгляду.

Ухвала слідчого судді про залишення клопотання детектива без розгляду може бути оскаржена до апеляційного суду протягом 5 днів. Проте на той момент часу для продовження строку досудового розслідування просто не залишиться. Тож очікуємо подальших кроків НАБУ та САП.