Справа Андрія Коболєва: НАБУ просить прокурора продовжити розслідування справи через брак доказів
Чим детективи займались п’ять років та чому затягується справа Андрія Коболєва?
Детективи НАБУ мають намір попросити прокурора САП продовжити строк розслідування справи Андрія Коболєва до трьох місяців (до 19 квітня 2023). Відповідне клопотання вручили стороні захисту.
Попри те, що слідчі дії тривають уже п’ять років, детективи хочуть зібрати додаткові докази і провести експертизу для розрахунку суми збитків. Тобто, коли до цього у справі екс-очільника «Нафтогазу» заявлялося про величезні збитки для держави, йшлося про власні розрахунки слідчих, які не були підкріплені висновками судового експерта.
На нашу думку, це клопотання є зловживанням правами зі сторони обвинувачення, і свідчить про те, що НАБУ не вистачає доказів не тільки для обвинувачення, але й для підозри Андрія Коболєва.
Коболєв отримав підозру, а коли версія слідчих не пройшла перевірку першим судом, вони вирішили зібрати докази, які мали бути долучені до справи ще на етапі підозри.
Усе це обмежує права підозрюваного, адже згідно з засадами кримінального процесу, він має бути настільки коротким, наскільки це можливо для того, щоб повною мірою зібрати докази. Натомість, ми бачимо дії слідчих, які створюють видимість процесу, утримують медійну увагу до справи, але з функціональної точки зору є радше процесуальною імітацією слідства, яка затягує САП у воронку суспільної недовіри. Це справа з одним підозрюваним, у якій склад інкримінованого злочину становить одну дію. То невже слідству потрібні цілих п’ять років для збору доказів? Та й чи має сенс таке затягування процесів через брак аргументів з метою збору доказів у справах, в яких відсутній склад злочину, і чи доцільне взагалі витрачання ресурсів НАБУ, САП та ВАКС на боротьбу з корупцією там, де корупції немає?
Є відчуття, що такі справи відволікають антикорупційні органи від головної мети їх створення — усунення великої корупції та реалізація запиту суспільства на справедливість.