Справа Євгенія Дихне: «Корупція» без корупції і вільне тлумачення інтересів служби
Сьогодні колегія суддів ВАКС оголосила вирок, яким визнала екскерівника аеропорту «Бориспіль» Євгенія Дихне та начальника служби орендних відносин у зловживанні службовим становищем. Вирок ще не набув чинності, і ми відразу хочемо повідомити, що будемо подавати апеляцію.
За що саме судять Дихне?
Адвокати Євгенія Дихне дослідили 10 000 сторінок справи за два роки, і виявили, що в справі про корупцію, яка сьогодні вирішувалася в ВАКС, корупції немає.
Євгеній Дихне, будучи в.о. гендиректора аеропорту «Бориспіль», у 2016 році підписав договори, за якими площі летовища передавалися потенційним орендарям на час, поки Фонд держмайна проводив конкурс. Фонд — розпорядник не квапливий, який не працює за KPI у вигляді строків, і конкурси за договорами, які сьогодні стали фатальними для Дихне, тривали близько двох років. Це означає, що два роки пасажири аеропорту не отримували б послуги в непрацюючих закладах, а сам аеропорт мав би сплачувати покриття експлуатаційних витрат на неорендованих площах замість того, щоб отримувати надходження від орендних платежів.
Аналогічні договори підписували усі директори «Борисполя», починаючи з 2011 року, бо проблема виникла не вчора, а її рішення придумав не Дихне. Їх було підписано близько 150.
За керування Дихне аеропорт «Бориспіль» вдвічі наростив пасажиропотік та вийшов із фінансових збитків у великий плюс: у 2016 році прибуток склав 1,7 млрд.грн.
При цьому, його обвинувачують у зловживанні службовим становищем, що завдало понад 15,7 млн грн збитків, тобто у вчиненні злочину за ч.2 ст.364 ККУ.
Підстави для апеляції
В отриманні неправомірної вигоди самого Євгенія Дихне не звинувачують. Те, що будь-якого його особистого інтересу у цій справі немає визначено і в рішенні суду.
«Сьогодні на промові в суді Євгеній Дихне, який сповідує бізнес-підходи в управлінні держпідприємствами, підкреслив, що діяв виключно в інтересах аеропорту «Бориспіль». Ми поважаємо рішення суду, але будемо подавати апеляцію. Ми довели відсутність причинно-наслідкових зв’язків між діями Євгенія Дихне і тривалістю конкурсів, підтвердили факти отримання підприємством прибутків від укладення договорів, збільшення пасажиропотоку та покращення інфраструктури в період роботи Євгенія Дихне. Але ця справа вже зараз має звернути увагу законодавців на те, як архаїчність законодавства про державні підприємства шкодить державі. А ще — на те, як гучні обвинувачення можуть ламати репутацію та кар’єру. Я радий, що ця справа викликала резонанс і багато людей зараз публічно висловлюють нам підтримку»,
адвокати Євгенія Дихне.