Сьогодні у справі Олексія Белька відбулось розкриття матеріалів справи стороні захисту в порядку ст. 290 у зв’язку з закінченням досудового розслідування і подальшою передачею справи до суду.

28.01.20

Олексій Белько підозрюється у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 259, ч. 4 ст. 296 КК України у зв’язку з блокуванням мосту метро в Києві 19.09.2019 року.

Проте судово-психіатрична експертиза, встановила, що наш підзахисний неосудний. Експертиза проведена дякуючи адекватному ставленню співробітників Служба безпеки України до ветерана війни.

Надалі прокурор планує направити до суду клопотання про застосування до Олексія Белька примусових заходів медичного характеру. Тобто він буде утримуватись у спеціалізованому закладі до вилікування (якщо суд задовольнить клопотання).

Це добре чи погано?

Ми вважаємо що це добре, тому що Олексію Бельку потрібна професійна медична допомога, для того, щоб він знову став активним і повноцінним членом суспільства.

Але все ж вважаємо, що військовослужбовці стикаються з важкими обставинами, захищаючи нашу з вами незалежність. Це дуже збільшує ризики для їх здоров’я, не тільки фізичного, а й психічного. І їм повинна бути забезпечена належна медична та психологічна допомога, яка б дозволила попередити такі випадки, або вчасно виявити симптоми хвороби та надати людині медичну допомогу – до того, як вона попрямує зі зброєю перекривати міст та стане об’єктом ненависті для половини міста.

Давайте проявляти більше емпатії до ветеранів війни.