Сьогодні Шевченківський районний суд м. Києва не скасував рішення Служби безпеки України про примусове повернення за межі України білоруського активіста Олексія Боленкова.

У чому суть справи?
Наш Клієнт — громадянин Білорусі. У 2014 році він приїхав до Києва та був учасником Революції гідності. Після цього щодо нього в Білорусі розпочалися репресії, він був змушений залишитись в Україні.
Ввечері 21 квітня до його помешкання в Києві прийшли з обшуком працівники поліції, а після — співробітники СБУ.
Нашому Клієнту вручили рішення СБУ про примусове повернення за межі України, зазначивши, що він нібито створює загрозу національній безпеці.
Право на перебування в Україні
У самому рішенні СБУ, яке до того ж було складено з порушеннями, відсутні посилання на конкретні факти та обставини, які б могли обґрунтувати необхідність вислання білоруського активіста з України. Навіть під час суду представники СБУ не надали доказів для доведення своєї позиції.
З 2014 року по сьогоднішній день Олексію Боленкову не було повідомлено про підозру у скоєнні будь-яких кримінальних правопорушень. А тим більше таких, які могли створювати загрозу нацбезпеці України.
… Білорусь чи Росія?
На виїзд з України Олексію Боленкову після вручення рішення СБУ давали одну добу. Країну для виїзду він мав обрати самостійно за вказаний час, бо це не депортація.
Оскільки мова йде про громадянина Білорусі, безвізовий режим між Україною і ЄС на нього не розповсюджується. Це означає, що активіст міг виїхати до Білорусі чи, приміром, Росії. Де, з огляду на його політичні погляди, могла бути загроза особистій безпеці нашого Клієнта.
Рішення суду
Суд відмовив у визнанні протиправним та скасуванні рішення СБУ щодо примусового повернення за межі України білоруського активіста Олексія Боленкова.
Оновлено. У повному тексті рішення суду зазначено, що у ході здійснення контррозвідувальних заходів у сфері забезпечення національної безпеки України отримано інформацію щодо порушення Олексієм Боленковим законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
Однак не вказано жодної конкретної дії Олексія Боленкова, яка б суперечила інтересам нацбезпеки України, шкодила б її суверенітету, територіальній цілісності і конституційному ладу.
Також суд вирішив, що рішення СБУ, яке було складене з помилками і не відповідає чітко регламентованій формі, затвердженій Інструкцією про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, не може бути підставою для скасування оскаржуваного рішення.
Суддя не врахував і порушення процедури, передбаченої Інструкцією, посилання Адвокатів на неналежність та недопустимість доказів СБУ.
Більше того, суд також допустив численні процесуальні порушення під час розгляду даної справи.
Адвокати Міллер, юридична компанія вважають таку позицію суду необґрунтованою та невмотивованою, тому ми будемо подавати апеляційну скаргу.