Штрафи за парковку на місцях для водіїв з інвалідністю

28.01.22

Залишаючи автівку біля магазину чи торгового центру на місці з позначкою для «осіб з інвалідністю», ви не лише створюєте незручності для таких людей, а ще й ризикуєте спустошити свій гаманець щонайменше на 1000 грн.

За порушеннями, зокрема і паркуванням у забороненому місці, ретельно стежать інспектори з паркування, патрульні поліцейські і камери фотовідеофіксації. І за це ви цілком законно отримаєте штраф. Неважливо, навмисно ви так запаркувалися чи через неуважність. 

Скільки має бути місць для людей з інвалідністю на парковці? 

Законодавство передбачає, що на кожній парковці має бути 10% паркомісць від загальної кількості, але не менше одного.

Яка відповідальність за парковку на місцях для водіїв з інвалідністю?

Штраф. Від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 122 КУпАП). Тобто, зупинка чи стоянка без законних підстав може обійтися вам від 1 020 грн до 1 700 грн.

Чи можна оскаржити штраф за парковку?

Можна, але для виграшу справи має бути достатньо доказів.

Наприклад, якщо взимку все замело снігом і відповідні дорожні знаки відсутні, то тут дійсно суд скасує такий штраф. Але це має бути не на словах, а мати реальні підтвердження (потрібно потрібно сфотографувати автомобіль з усіх боків, дорогу чи об’єкти навколо, щоб підтвердити відсутність знаків або ж зняти все на відео тощо).

«Право людей з інвалідністю безкоштовно паркувати свої автівки на спеціально відведених місцях — їхнє законне право. Тут наголошу, що подбати про достатню кількість паркувальних місць задача власників парковок будь-де. Оскільки за необлаштовані майданчики їх можуть теж притягати до відповідальності. Але тут йдеться не лише про  дотримання законодавства, а й про повагу один одного»

коментує адвокатка практики справ про адміністративні правопорушення Marina Soroka.

Давайте поважати один одного!