Що спільного між вуличною магією Девіда Блейна та історією редагування постів в Facebook?

11.10.20

Є у Практики захисту ділової репутації крута справа, де ми від імені свого Клієнта, видатної української вченої в сфері медичної генетики, спадкових захворювань та їх пренатальної діагностики, Арбузової Світлани, подали позов проти співробітниці інституту фізики НАН України Фесенко Олени Мар’янівни.

Позов до О. Фесенко нами був поданий через фрази, які вона поширила у соціальній мережі Facebook і які порушують немайнові права нашого Клієнта.

Пані Фесенко в судові засідання не з’являлась. Тоді ми ми почали «‎розшукувати‎» її через Facebook. Після цього вона все-таки прийшла до суду, ознайомилась із матеріалами і написала відзив.

Але у цьому своєму відзиві вона раптом заявила, що вона ніколи не писала таких фраз, які ми просимо її спростувати. І це все взагалі є помстою за її активну позицію.

Вулична магія від Фесенко полягає в тому, що вона просто внесла зміни у свої пости у Facebook. Мабуть, забувши, що історію редагувань публікацій може переглянути кожен.

ПРИКЛАДИ ТОГО, ЩО БУЛО ВІДРЕДАГОВАНО ПАНІ ФЕСЕНКО-БЛЕЙНОМ?

1. У своєму відзиві О.Фесенко вказує, що вона ніколи не писала, що Східно-Український спеціалізований центр медичної генетики та пренатальної діагностики перебуває в стані ліквідації.

Відповідачка відредагувала свій пост і у відзиві зазначила, що насправді вона писала, що Центр був у стані припинення. Так було виправлено, бо Центр перебував в стані реорганізації і оскільки реорганізація є формою припинення, то інформація стала достовірною.

2. Також у своєму відзиві О.Фесенко зазначає, що не писала фрази, що Світлана Арбузова забула повідомити про ліквідацію Центру.

Текст цієї публікації пізніше був змінений на «напевно забула повідомити‎»‎.

ТА НУ, МОЖЕМ МИ БРЕШЕМО?

Не брешемо. Кожен із вас може сам це перевірити і переконатись – за посиланням на оригінальний пост https://bit.ly/2ZHIGWe. Щоб переглянути історію змін потрібно натиснути на три крапки у правому верхньому куті публікації а потім на пункт “Переглянути історію змін”.

Ми зафіксували це все актом перегляду публікації адвокатом і відеозаписом, який подали до суду і надіслали О.Фесенко. Це на випадок, якщо відповідачка захоче видалити всі свої пости.

Ну і щодо решти публікації, то відповідачка теж заявляє, що ніяких фактів вона не публікувала, то все була її суб’єктивна оцінка, в тому числі і те, що ліквідація Центру триває через судові процеси щодо порушення ними законодавства по сплаті податків.

Наступне судове засідання у цій справі призначене на 10 грудня 2020 року, о 12:00. А до того часу – продовжуємо нашу роботу і будемо розповідати про хід справи.

P.S. Принагідно просимо пані Фесенко забрати з пошти відповідь на відзив, який ми надіслали на обидві адреси, які вона зазначила у відзиві. Бо документи досі чекають на поштових відділеннях.