Саботаж чи недбалість?

15.07.21

Печерський районний суд затягує усі можливі строки розгляду скарги на повідомлення про підозру Сергію Філімонову та ігнорує адвокатські запити Міллер, юридична компанія. Цим порушуються права нашого Клієнта як людини і громадянина та виникають обставини для сумнівів у неупередженості суддів.

У ЧОМУ СУТЬ?

Адвокати нашої Компанії ще 28 травня подали до Печерського районного суду м. Києва скаргу на повідомлення про підозру Сергію Філімонову, вручену після акції протесту «Не чуєш? Побачиш!», яка проходила 20 березня 2021 року під стінами Офісу Президента України на підтримку Сергій Стерненко. Нашому Клієнту інкримінують хуліганство.

Скаргу ми подали безпосередньо через канцелярію суду. Через автоматичний розподіл для розгляду цієї справи 31 травня був обраний слідчий суддя Писанець Віталій Анатолійович. Однак, з того часу він навіть не призначив дату розгляду скарги у відкритому судовому засіданні.

ВАЖЛИВО! Розгляд має відбуватися не пізніше 72 годин з моменту надходження такої скарги.

Щоб одержати інформацію про дату та час засідання ми подавали адвокатський запит до суду. Але у визначений законом 5-денний строк відповіді теж не отримали.

Бездіяльність слідчого судді призводить до порушення прав нашого Клієнта, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, а також порушення загальних засад кримінального провадження.

Через наявність обставин, що викликають сумніви в неупередженості слідчого судді, адвокати Міллер, юридична компанія подали заяву про відвід Писанця В.А.

Заяву, в свою чергу, мала розглядати суддя Печерського суду Волкова Світлана Яківна. Проте ситуація подібна. Починаючи з 8 липня вона також не могла визначитись із датою проведення розгляду заяви про відвід її колеги. Тільки 13 липня стало відомо, ​що засідання з приводу відводу заплановане аж на 23 липня о 11:50.

НАША ПОЗИЦІЯ

Вважаємо, що пред’явлена Клієнту підозра не підтверджується зібраними у ході досудового розслідування доказами, а у його діях немає складу злочину.

«Усе це підтверджує судження сторони захисту про «плідну» співпрацю сторони обвинувачення з судом та створює обґрунтовані сумніви у незалежності представників Феміди. Адже скарга на повідомлення про підозру може бути розглянута тільки до звернення прокурора до суду з обвинувальним актом.

Таким чином, створивши штучні перепони та затягнувши розгляд скарги на повідомлення про підозру, слідчі судді безпідставно обмежують нашого Клієнта у реалізації наданих йому процесуальних прав.

Такі дії беззаперечно надають нам підстави для звернення зі скаргою на дії суддів до Вищої ради правосуддя»

 коментує адвокат Міллер, юридична компанія Ілля Воробйов.

Нагадаємо, що адвокати нашоі Компанії захищають активістів Олексія Білковського та Serhii Filimonov. Їм обом вручили підозру після акції протесту «Не чуєш? Побачиш!». Сергію Філімонову інкримінують хуліганство, Олексію Білковському – хуліганство та умисне знищення або пошкодження майна.

Стосовно значної кількості нестиковок з приводу підозри Олексію Білковському ми писали тут: bit.ly/3hCwcbG. У розповіді фігурують двері центрального входу до будівлі Офісу Президента України.