Рейдери намагаються легалізувати захоплення «Словацького дому»
У фінансової компанії ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» не вийшло силовими і незаконними методами відвоювати «Словацький дім». Тому вона повернулась до спроб відсудити власність іноземних інвесторів (ТОВ «Фрунзе 69»), яких представляють адвокати Міллер, юридична компанія.
22 липня о 12:20 на засіданні в Північному апеляційному господарському суді за клопотанням Голови Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів Галини Янченко будуть присутні представники комісії та делегація Slovenské veľvyslanectvo na Ukrajine / Посольство Словаччини в Україні.
Пряма трансляція буде на сторінці за посиланням:, як і під час минулого судового засідання, яке відбулося 15 липня.
У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ
Завтра апеляційна інстанція продовжить розгляд справи про визнання незаконними дій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який раніше продав на аукціоні компанії «Інвестохіллс Веста» неіснуючі в реальності «проблемні кредити» попереднього власника офісного центру за адресою: вул. Кирилівська, 69 у м. Києві.
Будівля протягом декількох тижнів була під облогою осіб, що називали себе активістами (ми писали про це тут:і тут:).
ЩО ЦЬОМУ ПЕРЕДУВАЛО?
Щодо «Словацького дому» (належить іноземним інвесторам ТОВ «Фрунзе 69) неодноразово чинилися спроби захоплення — через «чорних нотаріусів» та силовими методами.
І коли попередні спроби ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» змінити власника майна в реєстрі не вдалися, фінансова компанія повернулася витоків — намагається скасувати ключове судове рішення в даному спорі.
Мова йде про торги, на яких Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав вже припинені кредитні та іпотечні зобов’язання попереднього власника будівлі «Словацький дім», на користь ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» (детальніше ми писали про це тут:).
Саме цей аукціон 24 березня Господарський суд Києва визнав недійсним (подробиці тут:).
Своїм рішенням суддя, зокрема, встановив факти повного погашення грошових зобов’язань і припинення будь-яких обтяжень та іпотеки стосовно будівлі, що є власністю словацьких інвесторів.
НАША ПОЗИЦІЯ
«Словацький дім» двічі був незаконно переоформлений через «чорних нотаріусів» на користь ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» задля подальшого безперешкодного входу її законних власників до будівлі.
Однак, Антирейдерська колегія двічі ставала на захист іноземних інвестицій та скасувала їх незаконні дії.
При цьому вже не вперше Північний апеляційний господарський суд приймав рішення, в яких фіксував порушення з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб процедури продажу неналежного «майна банку»: Так, продати можна лише те, що ти власне маєш.
«Якщо в Україні діятиме подібний підхід до продажу уже припинених кредитних «зобов’язань», інвестори і українські, і іноземні припинять вкладати свої гроші у нерухоме майно. Економіка нашої держави передбачає потреби у постійному кредитуванні для поповнення оборотних коштів бізнесу. Але виходить, що ніхто не застрахований від повторного поновлення «заборгованостей» та обтяжень. Тому, захищаючи зараз інвесторів, які стали жертвами незаконних спроб забрати їх майно, ми захищаємо і майбутні інвестиції в Україні»
коментує адвокат Міллер, юридична компанія Anhelina Klymchuk.
Наша позиція досить проста — судова система України має стати на захист інвесторів, у тому числі іноземних, інакше бути власником нерухомого стає небезпечним.