Пройшов вже рік з дня “замінування” мосту Метро. Вирішили написати вам апдейт по справі.

16.10.20

Одразу зазначимо, судово-психіатричною експертизою встановлено, що Олексій під час вчинення діяння не усвідомлював своїх дій та не міг керувати ними – тобто був неосудним. (https://bit.ly/2H7VQ8H)

А тепер трохи нагадаємо, 18 вересня 2019 року невстановлений чоловік, якого ЗМІ тоді називали “мінером мосту Метро” заблокував рух через міст та начебто погрожував його підірвати. Хоча вибухівки в нього не було.

Виявилось, що цей невідомий – Олексій Белько – учасник бойових дій на сході України, який з 2014 по 2019 рік проходив військову службу у Збройних силах України. В той же день Олексія Белька було затримано.

Важливі моменти по справі, які слід виділити:

1. Досудове розслідування за фактом вчинення злочинів передбачених ч. 2 ст. 259, ч. 4 ст. 296 КК України у зв’язку з блокуванням мосту було розпочато Дніпровським УП ГУНП в м. Києві 19 вересня 2019 року.
В подальшому Олексію Бельку обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Під вартою він перебував до січня 2020 року.

2. Як і писали на початку, одразу після обрання запобіжного заходу підслідність справи було змінено. Слідчі СБУ перейняли матеріали та ініціювали проведення судово-психіатричної експертизи, якою встановлено, що Олексій на момент вчинення злочину був неосудним.

3. У зв’язку з неосудністю нашого Клієнта, 20.01.2020 слідчий суддя змінив запобіжний захід стосовно Олексія Белька з тримання під вартою на “поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають небезпечну поведінку”.

4. 28 січня 2020 року досудове розслідування було закінчено та направлено клопотання про застосування до Олексія Белька примусових заходів медичного характеру до Дніпровського районного суду м. Києва. (https://bit.ly/3538kXj)

5. Всього відбулось близько 10 судових засідань, частина з яких була безрезультатною у зв’язку з неявкою свідків обвинувачення – працівників поліції, що здійснювали затримання.

6. Органи досудового розслідування так і не змогли повідомити нам місцезнаходження вилученого у нашого Клієнта майна. У зв’язку із чим суд за нашим клопотанням зобов’язав прокурора надати всі документи, що можуть підтвердити належне зберігання “речових доказів” на наступне судове засідання.(https://bit.ly/2H6mnDc)

7. Станом на сьогодні справа все ще слухається в Дніпровському районному суді міста Києва. Відповідно до визначеного порядку, сторони досліджують докази. (https://bit.ly/37cV851)

Таким чином, ветеран АТО Олексій Белько вже майже 10 місяців перебуває в медичному закладі.

Зважаючи на дану обставину, на черговому судовому засіданні наші адвокати подали клопотання про призначення повторної судово-психіатричної експертизи Белька О.М., оскільки вважаємо, що його стан змінився https://bit.ly/3j4Wh0H.

Суд задовольнив наше клопотання та призначив проведення повторної експертизи відносно нашого Клієнта для встановлення його поточного психічного стану та необхідності вжиття щодо нього примусових заходів медичного характеру.

Дата наступного судового засідання поки не визначена, повідомимо пізніше.

На завершення хочемо додати, що справа Олексія Белька не про тероризм чи хуліганство.

Ця справа про ветерана АТО, військового, який хотів привернути увагу до своїх проблем. Переконані, що так само як кожен винний повинен нести відповідальність за свої дії так і кожний військовий має отримувати своєчасну медичну та психологічну допомогу, а також підтримку держави задля повернення до нормального життя.

Захист Олексія на умовах “pro bono” це частина нашої соціальної відповідальності та прояв вдячності до військовослужбовців, які боронять наш суверенітет.

#millerCriminal