Про електронний кабінет водія і як це допоможе не отримувати штрафи за авто його власнику, якщо він передав його в користування.

В Україні запрацювала система автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Наразі ж фіксується лише перевищення швидкості, але згодом перелік буде розширений і буде фіксуватись:
– проїзд на заборонений сигнал світлофора;
– порушення правил зупинки та стоянки;
– порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів;
– порушення встановленої для транспортних засобів заборони виїзду на смугу зустрічного руху;
– порушення правил руху через залізничний переїзд;
– порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
З практичної точки зору ця система майже ідеальна для припинення однієї з найбільш поширених причини ДТП – перевищення швидкості. З юридичної ж точки зору не все так добре.
Відповідно до вимог чинного законодавства постанова про накладення штрафу в автоматичному режимі приходить власнику транспортного засобу, на якого він зареєстрований.
Але як бути, якщо власник передав в управління (продав) автомобіль за довіреністю чи просто передав право керування іншій особі?
Відповідь проста – зазначити належного користувача транспортного засобу в електронному кабінеті водія.
Так, електронний кабінет водія розпочав роботу ще у грудні 2019 року. Там міститься інформація про серію та номер посвідчення водія, транспортні засоби та адміністративні правопорушення пов’язані із безпекою дорожнього руху. Крім того, в електронному кабінеті наявна можливість сплатити штрафи, зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безоплатну або платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом, а також – індивідуальний номерний знак.
Для того щоб змінити належного користувача Вашого транспортного засобу необхідно пройти 8 простих кроків. Замовником же такої послуги може бути фізична або юридична особа (лізингодавець), яка ХОЧЕ СТАТИ НАЛЕЖНИМ КОРИСТУВАЧЕМ. То ж щодо кроків, то необхідно:
1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.
2. Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
3. Ввести VIN-код транспортного засобу, належним користувачем якого особа хоче стати, та перевірити правильність деперсоніфікованої інформації про транспортний засіб, яку видасть система.
4. Обрати підставу належного користування:
– домовленість з власником;
– довіреність на право користування транспортним засобом;
– договір оренди, найму чи позики;
– договір фінансового або оперативного лізингу.
5. Ввести e-mail і телефон власника авто.
6. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копію довіреності чи договору, що є підставою належного користування.
7. Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
8. Отримати підтвердження зміни належного користувача транспортного засобу на свою електронну адресу.
Якщо ви вирішили все ж таки передати автомобіль за довіреністю іншій особі, наша порада – витратьте трохи часу та разом із новим власником змініть належного користувача у спосіб, описаний вище. Це в майбутньому зекономить ваш час та настрій.
Але якщо вам таки виписали постанову про вчинене адміністративне правопорушення – звертайтесь до наших адвокатів.