Позбавили водійського посвідчення: що робити?
Ви не зупинилися на вимогу поліцейських, спричинили ДТП, були напідпитку за кермом чи скоїли якесь інше правопорушення — патрульні поліцейські складають протокол та тимчасово вилучають водійське посвідчення. До винесення судом постанови у справі про адміністративне правопорушення та набрання нею законної сили поліцейський видає водієві тимчасовий дозвіл на право керування транспортом.
Хто може позбавити права керувати транспортними засобами?
Лише суд і на певний строк. Якщо на вас було складено протокол і у вас забрали права — це поки що нічого не означає. Після складання адмінматеріалів працівники поліції передають їх до суду. Суд першої інстанції повинен розглянути справу про адміністративне правопорушення, за яке передбачено позбавлення водійських прав, у межах строків накладення адмінстягнення (щонайменше 3 місяці).
Чи можна оскаржити рішення суду?
Постанова суду першої інстанції не є остаточною. Протягом 10 днів можна подати скаргу. А вже постанова апеляційного суду у таких справах буде остаточною і оскарженню не підлягатиме.
З якого моменту обчислюються строки позбавлення прав?
З дня винесення постанови про позбавлення цього права, але ніяк не з дня вилучення водійського посвідчення. Оскільки на цей час людина має тимчасовий талон на керування авто.
Іноді водії не віддають посвідчення правоохоронцям при оформленні протоколу. Тоді строк позбавлення спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення документа. Тобто, оскільки водій посвідчення не здав, строк позбавлення прав не йде. Однак водій вважається таким, що позбавлений водійських прав за рішенням суду, і керувати авто не має права.
Що буде, якщо керує авто водій, позбавлений прав?
Якщо водія, позбавленого права керування, зупинять поліцейські, його додатково притягнуть до відповідальності.
«За керування авто водієм, якого вже позбавили прав, передбачено покарання за ч. 4 ст. 126 КУпАП — штраф 20 400 грн. У такому випадку поліцейський виносить постанову на місці. Це не означає, що її не можна буде оскаржити. Можна, але вже в порядку адміністративного судочинства», — коментує адвокатка Marina Soroka.
Будьте уважні. Знайте свої права та активно і кваліфіковано відстоюйте їх!
Звертайтеся до наших юристів будь-яким із цих способів:
- офіційний e-mail office@millerlawfirm.ua
- сайт https://millerlawfirm.ua (кнопка «залишити запит» праворуч вгорі сторінки)
- соцмережі Facebook та Instagram
- за телефоном +380 (67) 538 45 38