Порушення батьківських прав: як фіксувати?
Після розлучення часто залишаються невирішеними питання утримання дітей. Саме тому колишні партнери мають погодити графік побачень із дитиною.
Якщо батьки дитини не можуть дійти згоди, то один із батьків вимушений залучати Службу по справам дітей та сім’ї або йти в суд, щоб такий графік встановив він.
У будь-якій справі важлива доказова база, тобто те, що підтверджує обставини, на які ви посилаєтесь. Тому нижче Практика судових спорів дає алгоритм як саме фіксувати порушення ваших батьківських права.
1. Багато доказів порушення прав можна отримати під час переписки із колишнім партнером.
Аби суд ідентифікував особу, не варто підписувати колишніх накшталт «Колишній», «Ніколинебратислухавку» чи «Дездемона». Назвіть за ім’ям та прізвищем.
2. Потрібно обирати месенджер для ведення спілкування з останнім, краще щоб це був мессенджер, який зазначає чи «отримано/прочитано» повідомлення.
Варто регулярно відправляти повідомлення про бажання побачитись з дитиною та усунення перешкод у цьому зі сторони іншого з батьків.
Додатково ще рекомендуємо направляти такі повідомлення на емейл (особливо, якщо він офіційний, однойменний з реальним ім’ям власника), адже в такому листуванні набагато менше шансів одноособового видалення листування.
3. Виклик поліції для фіксації порушення ваших прав.
Звертаючись до представників правоохоронних органів, вам варто чітко пам’ятати для чого ви це робите. Представники поліції не можуть передавати дитину від одного з батьків до іншого тільки тому, що останні не можуть дійти до мирного узгодження. Тому все що вам потрібно від них – це фіксування перешкод у побаченнях з дитиною.
Пам’ятайте і нагадуйте самим поліцейським, що у них наявні боді-камери, копії записів з яких також потім можна отримати (але краще уточнити про всяк випадок на місці чи включені вони).
(! Це дуже важливо) Після виклику поліції також варто взяти номер ЄО (ідентифікатор вашого звернення, вони знають що це) – у разі якщо на місці не дадуть, це можна дізнатись і в телефонному режимі.
4. Важливим є фіксування обставин власне вами самостійно на відео, особливо коли в цьому є потреба «тут і зараз». Проте, не забувайте під час фіксації зазначити про те хто ви, що ви ведете зйомку, яка сьогодні дата/година, де ви знаходитесь та чому.
Всі ці докази можуть лягти також в основу заяви щодо таких правопорушень до правоохоронних органів. Якщо ви дочитали до цього місця, то знайте, що ви впораєтесь із усім і ми зичимо вам багато сил.
Ми знаємо, що в таких «чутливих» справах важко думати з холодним сприйняттям обставин, але просто пам’ятайте, що емоції дуже часто шкодять, а юридично-аргументована стратегія може допомогти вирішити питання.
Гарного вам дня!