Поліція, дорога та кулаки. Ми захистили інтереси Клієнта в апеляції.

01.04.21

Київський апеляційний суд скасував постанову Бородянського районного суду Київської області та закрив провадження щодо нашого Клієнта. Поліція звинувачувала його в злісній непокорі, невиконанні вимог про зупинку та порушенні ПДР. А в якості аргументів під час зупинки використовувала фізичну силу.

Про що справа?

Ще 25 жовтня 2020 року екіпаж патрульної поліції незаконно зупинив нашого Клієнта нібито з метою перевірки документів та номерів агрегатів (WIN). Про причину зупинки інспектори батальйону патрульної поліції с.Чайки Київської області Чуйко Богдан Володимирович та Крашевський Сергій Валентинович не повідомили.

Наш Клієнт, виконавши вимогу поліції, пред’явив для ознайомлення документи. Перевірити номери агрегатів запропонував після з’їзду з автодороги, проїхавши трохи далі по трасі з метою безпеки. Адже події відбувалися на автошляху “Київ-Ковель”, де відбувається дуже інтенсивний рух.

Та, зупинившись вдруге, працівники поліції вирішили, що наш Клієнт не виконав вимоги про зупинку та чинив злісну непокору. Інспектори вдарили водія, внаслідок чого останній отримав струс головного мозку. Це підтверджує довідка від лікаря.

Найцікавіше, що вже в лікарні поліцейські склали два протоколи, які фактично суперечать один одному. У першому зафіксували злісну непокору, яка нібито виявилась у тому, що водій зупинився і не пред’явив документи. А вже в другому – що не виконав вимогу про зупинку, але пред’явив документи.

Раніше під час засідання в Бородянському районному суді інспектори Чуйко та Крашевський сказали, що переслідували нашого Клієнта на швидкості 170 км/год. Останній, за їх словами, “дав по коробці”. Саме так, це пряма цитата одного із інспекторів у судовому засіданні.

Застосування фізичної сили до водія поліцейські заперечували, а звідки в нього ушкодження – нібито не знали.

На додачу, поліцейські заявили, що причиною зупинки нашого Клієнта було порушення правил користування пасками безпеки. Відповідну постанову вони винесли також тоді, коли він перебував у медичному закладі.

Адвокати Міллер, юридична компанія раніше домоглися в суді визнання постанови протиправною та, як наслідок, – її скасування.

Сьогодні Апеляційний суд прийняв до уваги наші доводи та виніс рішення на користь Клієнта.

Але це ще не кінець.

Враховуючи протиправні дії поліції, а саме – необгрунтоване застосування сили, ми будемо продовжувати роботу по цій справі вже в рамках кримінального провадження в ДБР.