Подали позов проти Державної фіскальної служби, яка «допомагає» окремим представникам бізнесу боротися з конкурентами

20.10.21

Адвокати компанії звернулися до суду із позовом проти Головного управління Державної фіскальної служби міста Києва про захист ділової репутації нашого клієнта.

ДФС після обшуків, які ми вважаємо замовними, порушила презумпцію невинуватості та розповсюджувала недоведені факти серед партнерів харківського бізнесмена, інтереси якого ми представляємо.

ЩО ВІДБУЛОСЯ?

У серпні слідчі Державної фіскальної служби разом з представниками СБУ прийшли з обшуками до офісів та складських приміщень нашого клієнта (чому обшуки у Харкові замовні, писали тут: bit.ly/3l8NJdh). Апеляцію у цій справі ми виграли — арешт вилученого під час обшуків майна і документів визнаний неправомірним, усе повернуть.

Водночас компаніям, з якими наш клієнт співпрацює, почали надходити «запити» від слідчого управління ДФС міста Києва з неправдивою інформацією, що містили «застереження» щодо співпраці з ним — мовляв, «не найкращий для них варіант». У «запитах» можна простежити основну мету — дискредитацію нашого клієнта в очах його партнерів. Що, очевидно, в інтересах конкурента, після появи якого почався тиск на харківського бізнесмена.

Такі дії ДФС, що порушують презумпцію невинуватості людини, та перевищення повноважень слідчим стали підставою для нашого позову до Господарського суду міста Києва про захист ділової репутації.

СУТЬ СПРАВИ

1) Хто наш клієнт?

Один з провідних постачальників деталей та компонентів, що забезпечують функціонування державного і приватного секторів економіки України — добувної та обробної промисловості, електроенергетики, металургії, машинобудування, металообробки, сільського господарства, харчової промисловості, транспорту тощо.

2) Чому почалося кримінальне переслідування?

Справа відкрито нібито за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. При цьому за весь час роботи підприємства жодних проблем з правоохоронними органами у нашого клієнта не було. Доки на ринку не з’явилися конкуренти.

3) Що було у надісланих від ДФС «запитах»?

За їх допомогою слідчий може збирати докази у добровільному порядку. Натомість слідчий почав розповідати про нібито ввезення нашим клієнтом з-за кордону неякісних автозапчастин, підроблення їх під відомі бренди та продаж під виглядом європейської продукції, в тому числі й за кордон.
Зауважимо, що усе було представлено так, ніби ці факти вже доведені та підтверджені, що не відповідає дійсності.

НАША ПОЗИЦІЯ

Ми послідовно наполягаємо на тому, що правоохоронні органи мають захищати права та інтереси громадян України, а не бути інструментом в конкурентній боротьбі між двома суб’єктами господарювання.

Саме тому ми вимушені звертатися до суду по захист ділової репутації та напрацьованого роками імені клієнта компанії.

«Наш позов — це закономірна реакція на зловживання повноваженнями з боку слідчих ДФС, функціями яких є реалізація держполітики в податковій та митній сферах. Оскільки порушення принципу презумпції невинуватості (ніхто не може вважатися таким, що вчинив злочин, поки його вина не буде доведена), недопустиме в правовій державі»

каже Юра Мельник, адвокат Міллер, юридична компанія.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Наш клієнт вже 30 років на ринку України та є унікальним дилером європейських брендів автозапчастин та компонентів. Розпочата проти нього кримінальна справа схожа на відточену роками схему правоохоронних органів для тиску на бізнес.