По справі І. Гладковський проти Бігус.Інфо ми отримали найдивніше рішення з очікуваних.

09.07.20

Суд визнав всю інформацію, яка була у відеосюжеті «Друзі Президента крадуть на оборонці (секретні переписки)», недостовірною.

Тобто навіть інформацію:
– яка містить загальновідомі дані, наприклад: «член Ради Нацбезпеки Олег Гладковський», «Роман Тимків – директор Львівського бронетанкового заводу»;
– не стосується Позивача, наприклад: «Віталій Жуков – друг Ігоря, жулік середньої ланки, оформлює документи і заносить відкати»;
– яка ж оціночними судженнями, наприклад: «Олег Гладковський … смотрящий за оборонкою», «Обидва Гладковських… були далекими від оборонної теми», «друг Президента» тощо.

А також суд зобов’язав спростувати інформацію щодо того, що І. Гладковський не причетний до юридичної особи, про яку йшла мова в сюжеті.

Подаємо апеляційну скаргу.

_________________

Нагадаємо, що ще в квітні 2019 року Ігор Гладковський, син колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та фігурант журналістського розслідування, подав до суду на журналістів програми «Наші гроші» Денис Бигус (Denys Bihus) та Леся Иванова (Lesya Ivanova).

Предмет позову: визнання недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Гладковського і підлягає спростуванню інформації, яка була поширена в сюжеті «Друзі Президента крадуть на оборонці (секретні переписки)». У сюжеті йшлося про схеми розкрадання коштів в оборонній сфері.

Наша сторона наголошувала на засіданні, що вимоги позивача не можуть бути задоволені, з таких підстав.

У своїй позовній заяві Позивач називає недостовірною та вимагає спростувати ВСЮ інформацію, поширену в сюжеті, хоча вислови у сюжеті:
1) містять правдиву інформацію,
2) не стосуються позивача,
3) є оціночними судженнями.

А відповідно до чинного законодавства така інформація не підлягає спростуванню.
На підтвердження ми надали суду численні докази, серед яких, наприклад, відео із засідання тимчасової слідчої комісії, де вже екс-прокурор Луценко підтвердив факт розслідування розкрадання в оборонній сфері та причетність до незаконних дій конкретних осіб, серед яких і позивач у цій справі.

Фрагмент переписки, яку намагались підтвердити Денис Бігус та Леся Іванова, міститься в одному з кримінальних проваджень, що було передано з ГПУ до НАБУ. І НАБУ підтвердило це у травні 2019.

Цікаво, що Ігор Гладковський не позивався до прокурора про визнання такої інформації недостовірною. Але зробив це щодо журналістів, які проводили розслідування і оприлюднили цю надважливу для суспільства інформацію.