fbpx

Під будівлею суду стався напад на нашого Клієнта — білоруського активіста

20.07.21

Сьогодні, 20 липня, Шостий апеляційний адміністративний суд мав переглянути рішення Шевченківського суду, який раніше залишив в силі вимогу СБУ щодо примусового повернення білоруського активіста Олексія Боленкова (Max Belorus).

В результаті суд оголосив перерву і продовжить слухання 21 липня о 17:00 за адресою м. Київ, вулиця Московська 8, корп. 30. Головуючий суддя — Кузьменко Володимир Володимирович.

Перед початком засідання на нашого Клієнта напали опоненти з протилежними ідеологічними поглядами, які зібралися під будівлею на мітинг.

У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ

1) Обшуки і вимога виїхати з України

Ввечері 21 квітня у київському помешканні нашого Клієнта, громадянина Білорусі, пройшли обшуки. Співробітники СБУ вручили йому рішення про примусове повернення за межі України, зазначивши, що він нібито створює загрозу національній безпеці.

Олексій Боленков не може скористатися безвізовим режимом між Україною і ЄС. Варіанти для виїзду — до Білорусі чи, приміром, Росії.

2) Оскарження рішення СБУ

Адвокати Компанії оскаржили рішення СБУ. Однак, Шевченківський суд не побачив у діях СБУ порушень закону та не скасував рішення про примусове повернення.

Ми подали апеляційну скаргу. Розгляд якої продовжиться 21 липня.

3) Спроби напасти на нашого Клієнта

Під будівлею суду 20 липня зібралися на мітинг молодики з протилежними ідеологічними поглядами, які вимагали депортації Олексія Боленкова.

Коли наш Клієнт прибув на засідання, перед будівлею суду на нього напали. Біля входу його штовхали, наносили удари і забризкали обличчя з газового балончика. Окрім нього, постраждали ще низка осіб — прихильники, які прийшли підтримати білоруського активіста, поліцейські та судова охорона.

Такий інцидент відбувся не вперше. Під час засідання в Шевченківському суді 22 липня декілька осіб увірвалися до зали і почали бити нашого Клієнта. Напад зупинила судова охорона.

НАША ПОЗИЦІЯ

Адвокати вимагають визнати рішення СБУ протиправним та скасувати його.

З моменту, коли у 2014 році Олексій Боленков приїхав до України і брав участь у Майдані, йому не було повідомлено про підозру у вчиненні будь-яких кримінальних правопорушень, а також не притягався до адміністративної відповідальності.

Більше того, СБУ в суді не вказала жодних дій, які б загрожували суверенітету, територіальної цілісності або конституційному ладу України та могли б послужити причиною для його видворення.

‎»Під час засідання в апеляційному суді, як і в суді першої інстанції, представник СБУ так і не надала пояснень та доказів щодо дій Олексія Боленкова, які стали підставою прийняття рішення про його примусове повернення»

коментує адвокат Міллер, юридична компанія Яна Мороз.

Детальніше про справу Боленкова та рішення суду першої інстанції ми писали тут: .