Перше квітня не про жарти
31 березня мер Києва Віталій Кличко заявив, що в столиці діятимуть суворіші карантинні обмеження. Тож, враховуючи стрімке зростання хворих на COVID-19, з 5 по 16 квітня вільно пересуватися містом буде не просто.
Починаючи з 5 квітня, користуватися наземним громадським транспортом та метро зможуть тільки власники спеціальних пропусків для пасажирів. Таке рішення ухвалила Київська міська державна адміністрація на сьогоднішньому засіданні.
КОМУ ДОЗВОЛЯТЬ ЇЗДИТИ?
На проїзд за спецпропуском мають право працівники «критичної інфраструктури» – тобто співробітники тих підприємств, що мають суттєве значення для підтримки життєво важливих соціальних функцій.
Зокрема, це ті, хто:
– провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;
– надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема – централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
– є співробітниками комунальних, аварійних та рятувальних служб, служб екстреної допомоги населенню;
– працюють на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
– працюють на об’єктах потенційно небезпечних технологій і виробництв.
Тож проїздом в громадському транспорті точно будуть забезпечені медики, рятувальники, поліцейські, військові, соціальні працівники, співробітники житлово-комунальних служб.
Натомість більшість суб’єктів господарювання,будуть змушені відправити своїх співробітників на дистанційну роботу або у відпустку.
ЯК ДІЄ СПЕЦПРОЇЗД?
Для того, щоб особу пустили в громадський транспорт, у неї при собі повинні бути:
– відповідні спеціальні перепустки;
– посвідчення особи;
– засоби індивідуального захисту.
При цьому, спецпропуск не звільняє від оплати послуг з перевезення пасажирів наземним транспортом та метро. Тому для тих, хто не йде в офлайн, все залишається як і раніше.
Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України при наявності службових посвідчень зможуть вільно пересуватися громадським транспортом за умов користування засобами індивідуального захисту.
Перевезення призовників буде здійснюватися за наявності повістки, посвідчення особи та засобів індивідуального захисту.
ЯКИЙ ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ?
Для отримання спецпропуску керівник підприємства, що відноситься до “критичної інфраструктури”, повинен надіслати лист на ім’я директора Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
У листі потрібно вписати:
– назву підприємства;
– обґрунтування необхідності отримання спецперепусток;
– обґрунтування кількості спецперепусток з вказанням штатної чисельності працівників підприємства;
– реквізити підприємства з вказанням розташування підприємства – адреси та району Києва;
– контактну особу для отримання спецперепусток та її номер телефону.
Після розгляду листа, контактну особу повинні повідомити про місце та час отримання спецперепусток.
“Локдаун не є вигідною пропозицією для економічного благополуччя як кожного окремого громадянина, так і держави в цілому. Проте – є запорукою мінімізації ризиків захворіти на COVID-19. Свідомі громадяни мають розуміти, що життя і здоров’я людини є найвищою соціальною цінністю та адекватно сприймати вимушені обмеження, які наразі диктуються органами виконавчої влади.
Бережіть себе, адже немає нічого важливішого за життя та здоров’я вас, ваших рідних та близьких”
юрист Міллер, юридична компанія Natalia Baranova.