Перенесено розгляд справи про адміністративне правопорушення щодо активіста Віталія Овчаренка.

20.07.20

Сьогодні, суддя Шевченківського районного суду м. Києва відклав судовий розгляд протоколів про адміністративні правопорушення відносно активіста Віталія Овчаренка.

Суть справи полягає в наступному:

15.06.2020 під стінами Шевченківського районного суду м. Києва проходило мирне зібрання на підтримку Сергія Стерненка, щодо якого обирався запобіжний захід. Одним із учасників цієї акції був Віталій Овчаренко. Під час вищевказаного зібрання, Віталія з натовпу висмикнули працівники поліції за те, що він нібито нецензурно лаявся та чіплявся до громадян, хоча сам Віталій нічого подібного не вчиняв. Категорично не погоджуючись з незаконними діями працівників поліції, він почав пручатися щоб звільнитись, у зв’язку з чим до нього було застосовано силу та затримано вже начебто за злісну непокору працівнику поліції.

Результатами участі у мирному зібранні для Віталія Овчаренка виявилось наступне: затримання, доставлення у відділок і 2 протоколи про адміністративні правопорушення: за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство, за те, що Віталій нібито нецензурно лаявся та чіплявся до громадян) та за ст. 183 КУпАП (злісна непокора працівнику поліції, який виконував службові обов’язки).

Протоколи про адмінправопорушення складено з істотними порушеннями, а на підтвердження своєї позиції поліцією не надано жодного відео чи свідка, які могли б чітко підтвердити або спростувати слова поліцейських про вчинення нашим Клієнтом адміністративного правопорушення.

Причина цьому – поліцейські при затриманні нашого Клієнта всупереч вимогам інструкції не ввімкнули камери особистих відеореєстраторів, а тому основний доказ подій – відсутній. Натомість в матеріалах судової справи з’явилось відео мирного зібрання, яке було знято з вікна суду, ймовірно працівниками цього суду на власні мобільні телефони. Свою думку про належність та допустимість цього доказу ми повідомимо на наступному судовому засіданні.

Попереду ще допит авторів рапорту та протоколу про адміністративне правопорушення.

Наступне судове засідання призначено на 21.08.2020 о 09 год. 00 хв.

Слідкуйте за оновленнями!