Охороно, відміна!

24.02.21

Адвокати нашої компанії відстояли інтереси Українська правда у справі за позовом охоронної фірми “Донбас-Безпека”.

Під час судового засідання 23 лютого суд відмовив у задоволенні позову охоронної компанії про захист честі та гідності до видання “Українська правда”. Ми захистили право нашого клієнта на незалежну професійну діяльність, яка включає висвітлення різних поглядів та переконань.

Про що позов?

Охоронна компанія “Донбас-Безпека” вимагала спростувати відомості, що містяться в статті “Who is Тарас Костанчук: що відомо про нове обличчя з білбордів”. Публікація була оприлюднена у квітні 2018 року в рамках спецпроєкту “Вибори Вибори”: bit.ly/3kgazxP.

У тексті журналісти посилалися на публікації та коментарі інших осіб, які зазначали, що “Донбас-Безпека” нібито була учасником неправомірних дій. Автори статті вказували, що компанія подібні звинувачення спростовувала. Більше того – у публікації міститься посилання на позицію охоронної фірми.

Утім, позивачів це не влаштовувало. Тож вони вирішили звернутися до суду.

Яка наша позиція?

Відомості, які позивач хотів спростувати, – це критичне висвітлення журналістами фактів і дій. Інформація була подана збалансовано та з дотриманням всіх правил журналістської етики. Тож позов компанії “Донбас-Безпека” до “Української правди” цілком можна вважати безпідставним.

Суд із цією позицією погодився.

Чому ця справа важлива?

Ми переконані, що професійна журналістська діяльність вимагає критичного підходу та висвітлення різних поглядів. У свою чергу, це може подобатися не всім, зокрема – й героям публікацій.

Однак свобода журналістської діяльності є одним із принципів демократичного суспільства. Саме тому адвокати нашої компанії захищають журналістів у їх беззаперечному праві виконувати свою роботу.