fbpx

Одеський апеляційний суд завершив розгляд апеляційної скарги у справі Сергія Стерненка та Руслана Демчука.

21.05.21

Що відбулося сьогодні в суді?

1. Суд дослідив речові докази (пістолет, патрони та гільзи).

Сторона обвинувачення в залі суду надала нібито вилучену під час обшуку у Сергія Стерненка зброю. Проте прокурори так і не змогли пояснити, як вона з суду першої інстанції, де мала б зараз бути, потрапила до них. А також – чому вона жодним чином не запакована та не опечата.

Крім того, під час дослідження у суді першої інстанції з пістолета була викручена заглушка. Сьогодні ж суд виявив, що її хтось вкрутив назад.

2. Суд допитав експерта, який здійснював судово-балістичну експертизу.

Під час допиту експерт підтвердив, що патрони з гумовими кулями не є предметом злочину за ст. 263 КК України. Водночас, керуючись певними методиками, він визначив їх як боєприпаси. Важливо те, що доступ до зазначених методик обмежено. Тож перевірити правильність такого висновку – неможливо.

Крім того, у висновку експерта містилося два взаємосуперечні твердження. У першому він заявляв, що пістолет нашого Клієнта – стартовий шумовий та не зазнав конструктивних змін. У другому – що це вогнепальна зброя, бо в його конструкції були зміни.

Причину таких суперечностей експерт пояснити не зміг.

3. Суд допитав обвинувачених Стерненка та Демчука.

Як і раніше, наші Клієнти наполягали, що подій злочинів, які інкримінує їм сторона обвинувачення, не було.

4. Відбулися судові дебати.

І сторона обвинувачення, і сторона захисту продовжили наполягати на позиціях, які вони зазначали в апеляційних скаргах.

Після засідання суд видалився до нарадчої кімнати.

Орієнтовно рішення буде оголошено 31 травня о 14:00.

Нагадаємо, суд розглянув апеляційну скаргу на обвинувальний вирок Сергієві Стерненку та Руслану Демчуку. 23 лютого Приморський районний суд Одеси визнав їх винними у справі про нібито викрадення Сергія Щербича. Таким чином, наших Клієнтів засудили до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

P.S. У цій справі Сергій Стерненко, окрім адвокатів нашої Компанії, захищають також Vitaliy Kolomiets, Mykola Orekhovsky, Вадим Оксюта та Andrii Pysarenko.

Руслана Демчука захищає адвокат нашої Компанії Ілля Воробйов.