Одеський апеляційний суд закінчив дослідження письмових доказів та нарешті допитав потерпілого у справі Сергія Стерненка та Руслана Демчука.

20.05.21

На сьогоднішньому засіданні суд продовжив вивчати докази по справі наших Клієнтів. Крім усього іншого, прокурори привели в зал потерпілого Сергія Щербича. Останній надав суду та учасникам процесу свої показання.

Попри те, що свої покази Щербич приніс з собою на аркуші паперу, вони все одно суперечили тому, що він казав у суді першої інстанції.

Ось основні неточності із допиту потерпілого:

1. Щербич повідомив, що єдиною метою скоєного стосовно нього злочину було саме примусити його скласти повноваження депутата.

2. Також потерпілий змінив свідчення в частині моменту заволодіння його майном, в тому числі, грошовими коштами в розмірі 300 гривень.

У суді першої інстанції він наполягав, що це було зроблено у підвалі, де його начебто утримували. А під час сьогоднішнього допиту потерпілий вказав, що невідомі особи заволоділи його майном в автомобілі поруч із будинком 39 по вулиці Центральній у селі Фонтанка. При цьому це були саме невстановлені особи, а не Сергій Стерненко чи Руслан Демчук. Останні, зі слів потерпілого, навіть таких вказівок не давали.

3. Крім того, Сергій Щербич не зміг пояснити, яким чином 25 квітня 2015-го року він одночасно перебував і в лікарні в Одесі, і на допиті у слідчого в якості потерпілого. Сказав, що це, напевно, помилка слідчого.

4. Так само він не зміг пояснити і те, чому не звернувся до лікарів одразу після того, як викрадачі його відпустили. Натомість Щербич, за його ж словами, пішов додому та ліг спати. І лише потім, коли міліція приїхала до нього додому, пішов до лікарні, де пробув не менше години. Саме в той час, коли з ним, відповідно до матеріалів справи, проводились слідчі дії.

5. За словами Щербича, усі слідчі дії за його участі проводились виключно 25 квітня. Після цього його госпіталізували до лікарні. Відповідно до документів, наданих стороною обвинувачення, 26 квітня за його участі проводився огляд місця події. Це той, в якому фото одні на двох з протоколом слідчого експерименту.

6. На суді Щербич зізнався, що через 8 місяців після нібити скоєного проти нього злочину йому для впізнання надавали не зброю, а лише її фотографії. При цьому впізнання відбувалося за кольором та модифікацією зброї, а світлини були чорно-білими.

7. На додачу потерпілий зазначив, що був особисто знайомий та тривалий час спілкувався з єдиним свідком у цій справі – Любов’ю Захарченко.

Продовження судового розгляду апеляційної скарги відбудеться завтра, 20 травня, о 10:00.

Заплановано допит експерта, який здійснив судово-балістичну експертизу.

Після завершення дослідження доказів суд перейде до судових дебатів.

Нагадаємо, суд розглядає апеляційну скаргу на обвинувальний вирок Сергієві Стерненку та Руслану Демчуку. 23 лютого Приморський районний суд Одеси визнав їх винними у справі про нібито викрадення Сергія Щербича. Таким чином, наших Клієнтів засудили до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

P.S. У цій справі Сергій Стерненко, окрім адвокатів нашої Компанії, захищають також Vitaliy Kolomiets, Mykola Orekhovsky, Вадим Оксюта та Andrii Pysarenko.

Руслана Демчука захищає адвокат нашої Компанії Ілля Воробйов.