Одеську активістку Крістіну Король взяли під варту на два місяці з заставою у 2 млн грн

17.12.22
Автор публікації: Ольга Веретільник

Два місяці під вартою з можливістю застави у 2 млн гривень — такий запобіжний захід для очільниці ГО «Українське об‘єднання моряків» Крістіни Король. Рішення ухвалив Приморський районний суд Одеси, задовольнивши вимогу прокурорів. 

Яка наша позиція? 

Під час розгляду справи наші адвокати наголосили на багатьох критичних порушеннях. По порядку: 

  1. Справу розслідує управління СБУ в Одеській області, хоча за КПК не може розслідувати такі злочини. Провадження було направлене для розслідування СБУ нібито через неефективне розслідування поліції. Але річ у тім, що на момент прийняття прокурором такого рішення, розслідування ще навіть не почали. За практикою Верховного суду це може тягнути за собою визнання всіх доказів недопустимими, тобто такими, що зібрані з істотними порушеннями.
  2. Прокурорка так і не надала в судовому засіданні документів, які б свідчили про роль нашої клієнтки. Подані докази стосувались інших осіб. Інформація про роль Крістіни Король грунтується на голослівних заявах.
  3. Сторона обвинувачення навіть не намагалася обгрунтувати розмір застави конкретними аргументами. Хоча він має бути розумним — таким, який особа реально може сплатити.
  4. Жодних реальних доказів наміру переховуватись від слідства чи знищувати докази сторона обвинувачення також не надала.
  5. Прокурорка, попри кваліфікацію злочину, не надала доказів незаконного перетину державного кордону хочаб однією особою.
  6. Суд відмовився заслухати депутатів, які пропонували взяти Крістіну Король на поруки. 
  7. Також суд дослідив протокол допиту без тексту. У ньому було вказано, що допит зафіксовано на відео. Проте сам запис ніхто не долучив, а лише ніким не підписану стенограму.

Таке рішення суду свідчить про упередженість на користь сторони обвинувачення. Готуємо апеляційну скаргу. 

Нагадаємо:

Крістіна Король — голова ГО «Українське об’єднання моряків», яку затримало обласне управління Служби безпеки України два дні тому. Активістку звинувачують у незаконному переправленні громадян через кордон. 

Очолювана Крістіною Король громадська організація бореться з корупцією в галузі підготовки та дипломування українських моряків. А останнім часом і з корупцією у сфері оформлення права моряків на виїзд за кордон під час війни.