Обвинувачений у справі про смертельну ДТП у Харкові може вийти з-під варти

13.01.22

16-річний водій Infinity Микола Харківський, обвинувачений у смертельній ДТП у Харкові, може вийти з-під варти. Все через те, 26 січня спливає термін тримання його у СІЗО.

Річ у тім, що справи за участю неповнолітніх можуть розглядати лише судді з відповідною спеціалізацією. У Червонозаводському райсуді Харкова таких дві. Одна з суддів спершу призначила засідання, а потім заявила про самовідвід. Інша суддя, за нашою інформацією, має йти у відпустку.

Згідно з законом, якщо судді у справі немає, кримінальне провадження повинні передати до іншого суду. Це питання має розглянути апеляційний суд.

Оскільки процедура може затягнутися, то питання щодо продовження терміну тримання під вартою не вирішиться до кінця січня. І як наслідок Харківського звільнять з-під варти.

Існує ризик того, що обвинувачений буде намагатися уникнути покарання. Зокрема, покине країну чи спробує вплинути на свідків та потерпілих, що спричинить затягування розгляду справи.

Актуальніасть цього підтверджують попередні рішення суддів, які раніше обирали та продовжували запобіжні заходи для Харківського.