Обвинувачення Шредінгера. Суд не отримав обвинувальний акт проти учасників акції протесту під ОПУ

20.10.21

Раніше Печерська окружна прокуратура повідомила, що направила до суду ще 26 вересня обвинувальний акт стосовно учасників акції протесту, яка відбулася на підтримку Сергій Стерненко під стінами Офісу президента України.

Так, це був вихідний день — неділя. Бо строки розслідування закінчувались. Але фактично цей документ до суду не надходив.

Щоб пересвідчитися в цьому, адвокати Міллер, юридична компанія звернулись до Печерського районного суду м. Києва. У відповіді на наш запит (19.10.2021) повідомлялося, що станом на 13 жовтня 2021 року суд не отримував обвинувальний акт.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Той факт, що прокуратура так і не направила обвинувальний акт до суду означає, що строки розслідування у провадженні закінчилися. І це є безумовною підставою для закриття кримінальної справи (п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України).

НАША ПОЗИЦІЯ:

Враховуючи це, подальший розгляд у суді обвинувального акту буде незаконним. Ми наполягатимемо на закритті кримінального провадження.

«Згідно з процесуальним законом, стадія досудового розслідування починається з моменту внесення відомостей до реєстру та завершується, зокрема, направленням обвинувального акту до суду. Досудове розслідування повинно бути завершено у межах встановлених законом строків.

Відповідно, направлення обвинувального акту поза строками розслідування є незаконним і провадження підлягає закриттю. Ця позиція також підтверджується рішеннями Верховного Суду», — коментує адвокат кримінальної практики Ілля Воробйов.

НАГАДАЄМО

Адвокати нашої компанії захищають активістів Олексія Білковського та Serhii Filimonov. Їм обом вручили підозру після акції протесту «Не чуєш? Побачиш!», яка проходила 20 березня 2021 року під стінами Офісу Президента.

Раніше ми писали, що Печерський районний суд затягує усі можливі строки розгляду скарги на повідомлення про підозру Сергію Філімонову та ігнорує наші адвокатські запити (bit.ly/3CZou3b). Стосовно значної кількості нестикувань з приводу підозри Олексію Білковському ми писали тут: bit.ly/3hCwcbG. У розповіді фігурують двері центрального входу до будівлі Офісу Президента України.

Водночас ми виграли адміністративну справу, відкриту проти ще одного учасника акції «Не чуєш? Побачиш!» — Олега Кобезького. Його хотіли судити за фаєр (bit.ly/2ZLUmu1).