Обшук у Юрія Арістова: вимагаємо від правоохоронців негайно повернути незаконно вилучене майно

15.11.22

Суд досі не легалізував незаконний обшук у народного депутата, Голови Комітету ВРУ з питань бюджету Юрія Арістова. Нам стало відомо, що станом на вівторок слідчі ДБР досі не узаконили свої дії, що мали зробити невідкладно. 

Про що йдеться? 

Згідно з законом, якщо слідчий проник до житла людини без ухвали суду та вилучив там речі — він зобов’язаний звернутися до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку. Клопотання розглядають у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.

Це правило порушено. Оскільки жоден суд не отримав та не розглянув таке клопотання станом на 15 листопада. Хоча обшук відбувся у п’ятницю — чотири дні тому.

Тобто слічий Державного бюро розслідування незаконно утримує майно нашого клієнта. Звернулись до нього та до прокурора з вимогою повернути вилучене. 

Нагадаємо 

Державне бюро розслідувань прийшло зі слідчими діями до Голови Комітету ВРУ з питань бюджету Юрія Арістова у п’ятницю, 11 листопада. Обшук провели без дозволу суду у межах кримінального провадження, яке було порушено ще торік. Слідчий обгрунтував свої незаконні дії «невідкладністю» — нібито необхідністю врятувати майно. 

Будемо інформувати про перебіг подій.

Деталі справи тут: https://bit.ly/3TDss9F.