Обшук у Юрія Арістова: Печерський суд легалізував незаконний обшук

16.11.22
Автор публікації: Євгеній Скуратівський

Слідчі дії у квартирі народного депутата, Голови комітету з питань бюджету ВРУ Юрія Арістова  легалізував Печерський районний суд. Засідання відбулося у закритому режимі, участь наших адвокатів проігнорували. 

Враховуючи порушення строку на легалізацію обшуку та грубі порушення порядку невідкладного проникнення до житла, правоохоронці мали повернути майно нашого клієнта, але не зробили цього. Адвокати нашої компанії: 

  • звернулись із клопотаннями про повернення майна до прокурора та слідчого
  • звернулись зі скаргою на неповернення тимчасово вилученого майна до слідчого судді
  • направили до суду адвокатський запит та клопотання з вимогою надати інформацію про клопотання подані щодо вилученого майна та розглядати клопотання за участі представників власника майна (цей обов’язок суду також закріплений у КПК України)

Наголошуємо на принципі рівності сторін, що зобов’язує суд розглядати клопотання власника майна так само швидко, як клопотання правоохоронців.

Нагадаємо Державне бюро розслідувань прийшло зі слідчими діями до Голови Комітету ВРУ з питань бюджету Юрія Арістова у п’ятницю, 11 листопада. Обшук провели без дозволу суду у межах кримінального провадження, яке було порушено ще торік. Слідчий обгрунтував свої незаконні дії «невідкладністю» — нібито необхідністю врятувати майно. Будемо інформувати про перебіг подій. 

Деталі справи тут: https://bit.ly/3TDss9F.