Обшук у Юрія Арістова: ДБР хоче легалізувати незаконні слідчі дії в суді, наші адвокати подали клопотання про участь у засіданні

12.11.22

Адвокати нашої компанії звернулися до суду з клопотанням про виклик у судове засідання, де розглянуть питання про легалізацію обшуку у квартирі Юрія Арістова. Є ризик, що це можуть зробити за відсутності нашого клієнта.

Слідчі дії вдома у народного депутата, Голови Комітету ВРУ з питань бюджету Юрія Арістова провели у п’ятницю, 11 листопада. Ухвали суду на цей обшук слідчі не мали. Зазвичай на такі дії дозвіл суду обов’язковий. За виключенням випадків, коли правоохоронці переслідують злочинця або рятують людей чи майно. 

Слідчий ДБР, без жодних підстав стверджувати, що виключення діє, з’явився додому до Юрія Арістова разом зі співробітниками Служби безпеки України. Під час обшуку вилучили телефони та носії інформації. 

За правилами слідчий чи прокурор невідкладно після подібного обшуку зобов’язані звернутися до слідчого судді та погодити свої дії. 

Тобто отримати дозвіл суду на обшук постфактум. Якщо суд відмовить — повинні знищити складені документи, а цінні речі повернути власнику. 

Зазвичай такі клопотання розглядають за відсутності людини, чиє житло будуть обшукувати. Обшук має бути неочікуваним і проходити без попередження. Але у випадку нашого клієнта вже відомо про обшук, бо він відбувся. І суд має вирішити долю майна нашого клієнта — постфактум дозволити слідчому його вилучити. 

Розраховуємо, що слідчий-суддя відповідально поставиться до гарантій дотримання права власності, передбачених КПК України.

Чекаємо повідомлення про дату та час судового засідання.