fbpx
+380 (67) 538 45 38

Обмежено, але не заборонено

02.07.20

Оригінальні карантинні обмеження у Києві вже облетіли весь інтернет, але наскільки вони однозначні?

Загалом було посилено карантин у м. Києві, а саме:
– обмежено час роботи закладів громадського харчування, розважальних закладів,
– а також проведення масових заходів культурного, розважального, спортивного, рекламного характеру
– до 22.00 год.

Важливо, що документом ОБМЕЖЕНО, а не ЗАБОРОНЕНО. Тому у нас одразу виникає питання: «Що означає обмежено?». На жаль, додаткових рекомендацій рішення не містить, а отже тлумачити кожен може по-різному.

Наприклад, вимоги щодо кількості людей у приміщенні, розміщенні столиків, носіння масок та рукавичок є обмеженням і вони діють у будь-який час. Тому, якщо немає прямої заборони на роботу після 22.00, то можливо це означає, що потрібно просто дотримуватися раніше прийнятих чи якихось додаткових обмежень при роботі після 22:00 год? На жаль ухвалене рішення не дає можливості зрозуміти.

У зв’язку з такою неоднозначністю ми розробили маленьку, але чітку інструкцію дій у випадку візиту поліції якщо ви працювали після 22.00:

• Дізнайтесь хто прийшов та з якого приводу. Запишіть собі дані з посвідчення особи, що до вас навідалась, а також номер екіпажу, важливим є те, що вони зобов’язані показати документи і ви маєте право переписати дані.

УВАГА!

Ви не маєте права фотографувати їх документи, тому радимо все ж таки це не робити.

• Отримайте чітке пояснення у чому полягає протиправність ваших дій із відповідним посиланням на норми КУпАП.

• Спілкуйтесь спокійно та ввічливо, уникайте конфлікту, а у разі виникнення – викликайте ще один наряд поліції для фіксації порушень тих, хто до вас завітав.

• Якщо поліція наполягає на складенні протоколу, необхідно отримати пояснення у чому полягає протиправність ваших дій із посиланням на норми КУпАП.

Також, якщо у вас ще не було інших порушень карантину, ви дотримуєтеся всіх обмежень (навести приклади, залежно від ситуації), то до вас може бути застосовано: проведення роз’яснювальної бесіди та усним зауваження.

• Якщо поліція все одно наполягає на складенні протоколу, то необхідно повідомити, що скласти протокол без відповідальної особи (директора наприклад) неможливо. Потім повідомте, що така особа скоро під’їде, тому потрібно чекати, а самі в той час також викликайте адвоката.

• У разі якщо поліція починає складати протокол, повідомляйте, що ви маєте право на адвоката та чекати його появи.

Важливо! Не відмовляйтесь від підписання протоколу. Його необхідно підписати, АЛЕ написати зауваження (в протоколі є місце для зауважень). Також зверніть увагу, що якщо не написано про місце та час розгляду вашої справи – треба це написати у відповідному рядку, а не просто підписатись, як проситиме поліція.

• Ну а, якщо у вас досі не має адвоката, то наша найважливіша порада полягає в тому, що час підписати договір із адвокатом.

Ні на кого не натякаємо звісно, але пишіть дзвоніть