fbpx

Нульові податки на розмитнення транспорту для українців на період війни 

05.04.22
Автор публікації: Марина Носова

На час воєнного стану звільняються від мита та ПДВ усі імпортні товари, включно з автомобілями. Президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону № 7190 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану». 

Що змінюється? 

На період дії воєнного стану українці звільняються від митних зборів, податку на додану вартість та акцизу при ввезенні транспорту з-за кордону. Проте це нововведення не стосується території держави-окупанта та/або окупованої території України, визначеної такою згідно з законом (тобто йдеться росію, білорусь та ТОТ).

Який транспорт підпадає під дію нової норми?

  • легкові автомобілі
  • мотоцикли
  • кузови автомобілів
  • причепи та напівпричепи
  • транспорт, призначений для перевезення 10 та більше пасажирів

Кого стосується закон?

Ця норма стосується всіх громадян України.

Для чого це потрібно?

Такі зміни дозволять людям, які втратили авто під час бойових дій, ввезти на заміну інший транспорт. Оскільки з початком війни, як ми всі переконалися, автомобіль виявився стратегічно важливим ресурсом.

Якщо раніше за розмитнення авто 2017-го року випуску вартістю 20 000 доларів, пригнане з Франції, необхідно було заплатити близько 60 000 грн, то на час воєнного стану ця процедура не вартуватиме нічого. 

Однак, не варто забувати про платежі для реєстрації автомобіля в Україні. Потрібно буде

пройти сертифікацію, сплатити 3-5% від її ціни у Пенсійний фонд та кошти за номерний знак, свідоцтво реєстрації та послуги Сервісного центру. Проте ці суми не такі великі, порівняно з розмитненням. 

«Це та зміна, на яку всі ми чекали. Тепер українці зможуть купити в Європі той автомобіль, в якому є потреба за меншу ціну і безкоштовно його розмитнити. Важливо лише правильно оформити документи»,

коментує адвокатка практики справ про адміністративні правопорушення Марина Сорока.