НОВЕЛИ ПОЛІЦІЇ: ОКРЕМІ працівники використовують ОСОБИСТІ відеореєстратори

Вчора, на адресу нашої компанії, надійшла відповідь з Управління патрульної поліції м. Києва щодо розгляду нашого адвокатського запиту про надання відеозаписів з нагрудних камер поліцейських.
У відповіді було вказано, що
«окремі працівники поліції, при виконанні покладених чинним законодавством повноважень, під час несення служби, використовують особисті відеореєстратори…враховуючи описане, управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції України не має можливості задовольнити даний адвокатський запит».
Тобто, поліція відмовилась дати відео обгрунтовуючи це тим, що поліцейські використовували ОСОБИСТІ ВІДЕОРЕЄСТРАТОРИ.
Вказане обґрунтування не відповідає вимогам закону з огляду на наступне.
Відповідно до чинних інструкцій з використання органами та підрозділами поліції технічних засобів і технічних приладів (), вказані відеорестратори та карти пам’яті до них повинні зберігатися в органах поліції і видаватися працівникам тільки під підпис, а використання поліцейськими «особистих» відеореєстраторів взагалі не передбачено законодавством.
Крім того, відеофіксація на відеореєстратор повинна здійснюватися поліцейським безперервно від початку виконання повноважень і до їх закінчення (за окремими винятками), коли даний поліцейський повинен передати її відповідальній особі, яка після цього одразу забезпечує вивантаження відеозапису на відповідний сервер.
«Найбільше занепокоєння викликає той факт, що саме тоді, коли заяву за фактом перевищення службових повноважень патрульними поліцейськими направлено до органу досудового розслідування (ДБР, ОГП), один із основних та аb initio належних та допустимих доказів по справі безслідно зникає. З мого досвіду можна зробити висновок, що деякі співробітники поліції включають камери лише тоді, коли це необхідно їм.»
коментує старший юрист нашої компанії Носова Марина.
Повідомимо, що вищевказаний адвокатський запит було подано в інтересах Дениса Кричмаржевського, якому в ніч з 30 на 31 березня поліцейськими патрульної поліції було завдано тілесних ушкоджень.
Адвокатами нашої компанії невідкладно подано заяву про злочин за фактом перевищення працівниками поліції службових повноважень, у відповідь на яку ДБР направило стандартну відписку. Не дочекавшись цієї «відповіді» ми оскаржили бездіяльність до Печерського суду, який прийняв рішення зобов’язати ДБР розпочати досудове розслідування за нашою заявою.
Але, зважаючи на те, що зазначене рішення Печерський суд не направляє адресату вже другий тиждень, ми направили повторну заяву про злочин, вже на ім’я Генерального прокурора України.