fbpx

Наші адвокати скасували арешт на авто та зобов’язали прокурора повернути його власнику

18.11.22
Автор публікації: Наталія Баранова

Скасувати арешт на майно та повернути його власнику. Таке рішення ухвалив Подільський суд на користь нашого клієнта. Йдеться про авто, вилучене правоохоронцями. 

У чому суть?

Влітку наш клієнт звернувся до Сервісного центру МВС, щоб зареєструвати авто і, як наслідок, його вилучили правоохоронці. Підстава: у автівці, нібито, знищено номер двигуна.    

Правоохоронці порушили кримінальне провадження за ст. 290 КК України (знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу), а прокурор звернувся до суду з клопотанням про арешт. Судовий розгляд відбувся без власника майна, про рішення він дізнався згодом. 

А це є порушенням вимог статей 64-2, 172 КПК України, адже такі клопотання мають розглядати за участі власника майна та/або його представника. 

Крім цього в кримінальному провадженні було призначено транспортно-трасологічну експертизу, яку проведено ще в липні. 

Наприкінці жовтня клієнт звернувся до наших адвокатів з проханням допомогти повернути автомобіль, адже з того часу не проводились жодні слідчі дії. І менш ніж за місяць нам вдалось отримати рішення про скасування арешту та повернення авто власнику. 

У КПК України визначено, що власник має право заявити клопотання про скасування арешту майна, якщо справу розглядали без нього. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядає слідчий суддя.

«З моменту проведення експертизи минуло понад три місяці. Втім з того часу жодних слідчих (розшукових) дій правоохоронці не провели, клієнту повідомлення про підозру не вручали. При цьому правоохоронці мали достатньо часу, щоб провести необхідні слідчі дії та експертні дослідження, або ж закрити провадження у зв’язку з відсутність складу кримінального правопорушення. У такому випадку має бути дотримано розумність та співмірність обмеження права власності з завданнями кримінального провадження. А враховуючи, що арешт автомобіля не виправдовує подальше втручання у правомірне володіння власника своїм майном, його має бути скасовано»,

коментує старша юристка кримінальної практики Наталія Баранова.    

Якщо у вас є питання щодо незаконного вилучення правоохоронцями вашого майна, звертайтеся до наших юристів будь-яким із цих способів:

  • офіційний e-mail office@millerlawfirm.ua
  • сайт https://millerlawfirm.ua (кнопка «залишити запит» праворуч вгорі сторінки)
  • соцмережі Facebook та Instagram
  • за телефоном +380 (67) 538 45 38