Наша Клієнтка, затримана 3 квітня в Дубаї, стала жертвою грубого порушення основоположних прав і свобод.

15.04.21

11 квітня в телефонній розмові з батьками вона повідомила, що їй та ще 10 затриманим українкам доводиться відбувати арешт у жорстоких умовах.

Адвокати Міллер, юридична компанія зафіксували порушення прав громадянок України. Зокрема, вони виражалися в:

1. Умовах перебування в слідчому ізоляторі.
Зокрема, йдеться про бруд та антисанітарію. Більше того, в камері, де перебували дівчата, навіть не було ліжок, туалетного паперу, інших предметів гігієни та першої необхідності.

2. Відсутності медичного забезпечення.
Жодна з арештованих дівчат не мала можливості отримати необхідну медичну допомогу.

3. Психологічному тиску.
Більше того, щодо нашої Клієнтки та інших затриманих українок були застосовані навіть погрози.

4. Відсутній можливості контакту з рідними.
Нашій Клієнтці не була надана можливість приватної розмови з рідними. Лише після письмового звернення адвокатів Міллер, юридична компанія до Консульства України в Дубаї та використання інших ресурсів компанії дівчина вийшла на зв’язок із батьками. Проте телефонна розмова тривала всього 2 хвилини.

Усе вищеперелічене – порушення гарантованих Європейською Конвенцією та Хартією прав людини.

Конвенцією з прав людини та основоположних свобод закріплено, що особа не може бути підданою нелюдському або такому, що принижує честь та гідність, поводженню або покаранню; нікого не може бути позбавлено свободи.

Так, Конвенція не є ратифікованою та не поширює свою юрисдикцію на Об’єднані Арабські Емірати. Однак аналогічні норми зафіксовані в Арабській хартії прав людини. Цим документом, у тому числі, визначено права кожної людини на свободу, безпеку особистості та повагу.

Наразі незрозуміло, чому Консульство України в Дубаї не прийняло термінових та невідкладних дій для забезпечення належних умов перебування, до вирішення питання з депортацією.

Що далі?

12 квітня затримані в Дубаї українки повернулися додому.

Адвокати Міллер, юридична компанія погоджують дії, які будуть необхідними для відновлення прав нашої Клієнтки. Після цього ми звернемося до відповідних інстанцій для належного захисту та справедливої сатисфакції.

Ми переконані, що жодне порушення моралі або закону не є підставою для порушення особистих прав та жорстокого поводження з людиною.

І якщо держава не впоралась зі своєю місією, – попри будь-які обставини, забезпечувати та, в разі необхідності, захищати ці права – то ми все ж таки спробуємо це зробити замість відповідної інституції.