Мною точно не маніпулюють?

12.02.21

Якщо ви ставите собі це питання щоразу, коли щось читаєте, дивитесь або слухаєте, ви – на правильному шляху. В епоху шаленого засилля інформації дуже легко потрапити на вудочку маніпуляторів.

А оскільки ми живемо саме в таку, то це і стало темою для обговорення під час чергового #міллертайм. Наш юрист Artem Obletov підготував круту доповідь про 10 способів впливу за Ноамом Хомським.

Тож ми всією командою згадували кейси, коли нами намагалися зманіпулювати. Наприклад:

– відволікали увагу від важливих подій: наприклад, серйозно обговорювали якісь висловлювання народного депутата України Іллі Киви;

– створювали проблеми, а потім – пропонували їх вирішення: фільм “Хвіст виляє собакою”, герої якого вигадали війну, аби відволікти увагу громадськості від сексуального скандалу, точно ілюструє цей спосіб;

– поступово примирювали з суперечливими речами: гарним прикладом може бути виправдання порушення прав людей пандемією;

– відтерміновували виконання важливих задач: приклад підняття тарифів;

– ставилися до народу, як до малих дітей: приміром, останнє новорічне привітання президента;

– апелювали до емоцій: можна згадати прес-конференцію, на якій перші особи держави вийшли звинувачувати Андрія Антоненка “Ріффмастера” і казали щось на кшталт “Приберіть дітей від екранів”.

Є й інші способи маніпуляції: тримати в невігластві, спонукати захоплюватися посередністю, підсилювати почуття власної провини. Можете написати приклади таких маніпуляцій під постом.

Щоб не переходити на особистості, ми не скажемо, хто з адвокатів на ім’я О. почав дискурс з приводу параної щодо Вселенської змови. Загалом, було спекотно, але параноя не пройшла.

Нагадаємо, що таке “міллертайм”.

Раніше щотижня, а тепер – щомісяця, ми зустрічаємося і обговорюємо цікаві та НЕюридичні теми. Так відволікаємося від робочих буднів і занурюємося в обговорення актуальних, важливих та суперечливих речей, обмінюємося досвідом, іноді – експериментуємо.

Приміром, вчора ще й перевіряли, чи повіримо ми більшості і зможемо назвати очевидну правильну відповідь неправильною. Тепер тестуємо цю теорію на Барміку.

Завдання: поглянути на лінії на фото і написати – чи відповідає довжина лівої якійсь із ліній праворуч? Дайте відповідь у коментарях під постом, а ми за тиждень напишемо, чи були ви праві.