Київ в жовтій зоні.

Дуже коротко і про головне.
Від сьогодні Київ відноситься до жовтої зони.
ЩО ЗАБОРОНЕНО?
З 17 серпня 2020 року на території м. Києва не дозволено:
– роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також закладів громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), за виключенням здійснення адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
– проведення масових заходів в закладах громадського харчування у кількості більш як 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів;
– діяльність хостелів.
Проведення масових заходів до 24-ї години дозволено із розрахунку 1-єї особи на 5 м2 та за умови дотримання соціальної дистанції.
ЩО РОБИТИ?
1. Дотримуватись закону (кеп).
2. Очікувати, що після 24 години масовий захід або робота кафе чи ресторану буде вже за участі поліції. І ось наші рекомендації щодо роботи із поліцією.
– Без паніки та агресії, почніть знімати на камеру. І пам’ятайте, що вони також записують на бодікамери і ваша поведінка має бути витончено адекватною.
– Попросіть пред’явити документи всіх, хто намагається зайти до вас в заклад (або вже увійшов). Нагадуємо, фотографувати та знімати їх документи не варто, а тому зачитайте їх на камеру, щоб ці данні збереглись.
– Попросіть почекати ваших адвокатів (раптом вони у вас є). Поліція, можливо, не почує вас. Але точно не попадає в ціль той, хто не стріляє.
– Попросіть чітко вказати які вони порушення вбачають. Поліція має скласти протокол, але ви не завжди знаєте про що той протокол. Тому нехай чітко скажуть що саме ви порушили і яким нормативним актом це заборонено.
– Всі, хто прийшов, мають бути в полі вашого зору. Тому під час складання протоколу слідкуйте, щоб ніхто нікуди не ходив з виглядом директора кооперативу.
– Ні в якому разі не відмовляйтесь підписувати протокол. Його треба підписати із усіма зауваженнями.
– Ваша мета з самого початку – фіксувати порушення. Потім їх всіх вписати в протокол (там де зауваження). Якщо місця мало – беріть ще папірці і вписуйте, але зазначте про їх кількість на самому протоколі та вкажіть на скількох аркушах додано зауваження.
– Якщо залишилися пусті рядки, то перекресліть їх буквою Z, щоб потім в ці рядки не було нічого дописано.
– Обов’язково підписуйте останнім, коли в руки передали два екземпляри протоколу. Тому що вам має залишитись один із них. Отже, берете два протоколи підписаних усіма, підписуєте самі обидва і повертаєте лише один. Якщо копію не дають, то сфотографуйте підписаний усіма протокол і додатки до нього.
Найголовніше – бережіть себе і своїх близьких.