fbpx

Кримінальна відповідальність за керування автомобілем в нетверезому стані тривала 1 день.

03.07.20

Як ви пам’ятаєте ще два дні тому, 30 червня, ми писали про набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-VIII.

Так от, відповідно до цього закону з 01.07.2020 багатьом дуже відома ст. 130 КУпАП (керування т/з або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) стала кримінальним проступком відповідальність за який передбачалась ст. 286-1 КК України.

Проте! Вже 02 липня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким скасовано кримінальну відповідальність за керування автомобілем в стані сп’яніння. Таким законом є ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень»

Тобто, нормами нового закону від 02.07.2020 водіїв, які перебувають у стані сп’яніння або ж відмовляються від проходження огляду на стан сп’яніння будуть притягати до адміністративної відповідальності, але вже зі значно більшими штрафами.

Кримінальна відповідальність фактично тривала рівно один день.

Раніше санкція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачала штраф на водіїв у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн.), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Зараз же відповідно до санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП буде накладатись штраф у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн.) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк від 1 до 3 років.

А як ви вважаєте, яке покарання повинно бути передбачене законом за вказане порушення?