fbpx

Конкурс на посаду Директора Бюро економічної безпеки України має бути зупинено через порушення процедур

05.08.21

Під час конкурсу з обрання директора новоствореного Бюро економічної безпеки України були порушені процедури — одного з кандидатів протиправно відсторонили від участі, що позбавляє українців права на чесний вибір. У зв’язку з цим, подальші етапи конкурсу відбуватися не можуть.

Мова про кандидата на цю посаду Олександр Данилюк, який раніше очолював Міністерство фінансів України, а після був Секретарем РНБО України. Ми погодились представляти його інтереси.

Сьогодні адвокати Міллер, юридична компанія звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про забезпечення позову.

Наша вимога — визнати протиправними дій Комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора Бюро економічної безпеки України.

ЯКА ПІДСТАВА ДЛЯ ПОЗОВУ?

Суть порушення зі сторони Комісії з проведення конкурсу, Головою якої є радник голови Офісу Президента України Тимофій Милованов, полягає в наступному:

— Комісія не допустила Олександра Данилюка до подальшої участі у конкурсі у зв’язку із тим, що наш Клієнт не надав підтвердження наявності у нього спеціальної освіти (згідно протоколу №3 від 29.07.2021 року);

— Але в переліку документів, які має подати кандидат, немає такої вимоги (посилання на норму: http://surl.li/abrkn);

— Вимога щодо наявності спеціальної освіти є тільки до особи, яка вже призначається на посаду директора Бюро, а не до кандидата (відповідно до ст. 16 Закону України «Про БЕБ»).

ЩО МИ ПРОСИМО У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ПОЗОВУ?

Мають бути заборонені подальші етапи конкурсу на заміщення посади директора Бюро економічної безпеки України.

Протягом двох днів (відлік починається сьогодні), суд зобов’язаний постановити відповідну ухвалу (згідно ч.1 ст. 154 Кодексу адміністративного судочинства України).

Нагадаємо, що Бюро економічної безпеки є єдиним правоохоронним органом, що буде боротися в Україні з економічними (фінансовими) злочинами проти держави. Інші правоохоронні органи будуть позбавлені таких функцій.

Обрання першого директора цього незалежного правоохоронного органу є предметом суспільного інтересу та має відбуватися виключно за законом.