Комісія з журналістської етики відібрала для розгляду заяву нашої компанії, подану в інтересах Сергія Стерненка. Про це Комісія повідомила на своїй сторінці у facebook.

«Вбивця і людина яка кришувала наркотики, я всупереч презумпції невинуватості, дозволяю собі це говорити» – так про Сергія Стерненка висловилась Діана Панченко, ведуча кількох програм на телеканалі «NEWSONE».
Схожі висловлювання постійно лунали в ефірах цього телеканалу, зокрема, у програмах «Протистояння», «Великий вечір», «Я так думаю» з Русланом Коцабою, політичному шоу «Протистояння.Передмова» та навіть новинному сюжеті «Хронологія тижня» з Вячеславом Піховшеком.
Комісія розгляне нашу скаргу, в якій ми обґрунтовуємо порушення телеканалом «NEWSONE» стандартів журналістської етики, передбачених статтями статтями 4, 6, 9, 10 та 12 Кодексу журналістської етики, а саме щодо:
1) неупередженого висвітлення судових процесів;
2) повагу до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію;
3) відокремлення фактів, суджень та припущень одне від одного у матеріалах;
4) збалансованої представленості точок зору тих, хто став об’єктом журналістської критики;
5) обов’язку виправлення будь-якої поширеної інформації, якщо виявилося, що вона не відповідає дійсності.
Вказані вище журналістські сюжети виходили у період з 08.05.2020 р. по 29.05.2020 р. і на сьогодні доступні на YouTube-каналі «NEWSONE».
На момент поширення інформації, як і станом на сьогодні, не було обвинувального вироку. Окрім того, в одному з кримінальних проваджень по тому ж факту нападу на Сергія, він має статус потерпілого.
Нагадаємо, що на всіх етапах кримінального процесу представникам ЗМІ слід чітко і точно називати процесуальний статус особи («підозрюваний», «затриманий за підозрою», «заарештований за підозрою», «обвинувачений», «підсудний» тощо).
Адже, неправильне трактування статусу особи може сформувати викривлене і упереджене ставлення глядачів програми та громадськості загалом.
Більше того, такі висловлювання, як «вбивця і людина, яка кришувала наркотики», «зарізав людину», «наркоторгівець» тощо явно свідчать про упередженість ведучих, які звинувачують особу у вчиненні злочину. Вони навіть не намагались подати інформацію про події чи особу збалансовано.
Всі твердження ведучих та гостей їх програм є фактично передачею однієї точки зору про певні події, що не відповідає журналістським стандартам.
Вважаємо, що такі висловлювання про особу, вину якої не доведено у передбачений законом спосіб, та які були озвучені журналістами, ведучими телепрограм та їх гостями в ефірі засобу масової інформації є неприпустимими в демократичному суспільстві та такими, що порушують Кодекс журналістської етики.
Про результат розгляду нашої скарги повідомимо додатково.